گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا عنوان کرد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با اشاره به اتمام طرح ملی بسیج فشار خون بالا گفت: در قالب طرح مذکور ۳۶ هزار و ۲۹۸ نفر مورد غربال‌گری قرار گرفته‌اند که از این تعداد چهارهزار و ۱۳۶ نفر به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستند.

..................... تاریخ انتشار:۲۷ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،نظام عباسی   با اشاره به اتمام طرح ملی بسیج فشار خون بالا در تاریخ ۱۵ تیر ماه جاری اظهار کرد: از ۴۹ هزار و ۴۲۳ نفر جامعه هدف معرفی‌شده از سوی استان تاکنون ۳۶ هزار و ۲۹۸ نفر در قالب طرح مذکور مورد غربال‌گری قرار گرفته‌اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آستارا تعداد بیماران شناسایی‌شده در قالب طرح بسیج ملی فشار خون بالا را چهار هزار و ۱۳۶ نفر دانست و گفت: افراد دارای فشار خون بالا به مراکز درمانی ارجاع داده شده‌اند تا تحت درمان قرار گیرند.

وی تحقق اهداف تعیین‌شده در قالب طرح ملی بسیج فشار خون بالا را ۱۰۰ درصدی دانست و تصریح کرد: ۱۰۰ درصد جمعیت روستایی توسط مراکز بهداشتی روستایی و بهورزان، ۵۰ درصد جمعیت شهری توسط ایستگاه‌های ثابت و ۵۰ درصد دیگر نیز توسط مراکز و پایگاه‌های شهری موردارزیابی قرار گرفته‌اند.

عباسی تعداد مراکز درگیر در طرح بسیج ملی فشار خون بالا را هشت مرکز بهداشتی، ۲۲ خانه بهداشت، ۱۸ ایستگاه و سه کد سیاری دانست و افزود: بیمارستان شهید بهشتی، هلال‌احمر، درمانگاه سپاه، تأمین اجتماعی، آموزش و پرورش، مصلی، شهرداری و داروخانه‌ها از جمله نهادهای درگیر در این طرح بودند.

وی تعداد نیروهای درگیر در طرح بسیج ملی فشار خون بالا را ۲۶۷ نفر دانست و تصریح کرد: از این تعداد، ۱۷۵ نفر از نیروهای شبکه بهداشت و درمان، ۳۰ نفر از نیروهای بیمارستان، ۱۰ نفر در قالب نیروهای داوطلب و ۵۲ نفر از نیروهای دستگاه‌های دولتی و خصوصی در طرح مذکور به ما کمک کرده‌اند.

عباسی یکی از علل مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی را داشتن فشارخون بالا دانست و بیان کرد: افزایش سلامت جامعه، شناسایی و کشف افرادی که به فشارخون بالا مبتلا هستند، اصلاح رفتارهای فردی و مشارکت درون بخشی و برون بخشی را ازجمله اهداف طرح بسیج ملی فشارخون بالا است./فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)