گزارش تصویری :برگزاری همایش بزرگ «دوچرخه سواری» در رشت
گزارش تصویری تئاتر داستان باغ وحش
گزارش تصویری: جلسه کمیته کارگروه اشتغال شهرستان رشت در فرمانداری
گزارش تصویری: شصت و ششمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری : نشست ستاد هماهنگی و بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در فرمانداری رشت

اما چرا کار باید به اینجا میرسید!؟ چرا با وجود انتقاداتی که برخی از دلسوزان انقلاب در سالهای اولیه نسبت به احداث آدینه داشتند هیچگونه توجهی نمیشد!؟ و در بعضی از مواقع از سوی بیت ایشان منجرب شکایت و دادگاهی دلسوزان میشد!؟

..................... تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ......................

 

ماجراي منتظري يكي از فرازهاي عبرت‌انگيز تاريخ انقلاب است. كسي كه روزي «اميد امت و امام» تلقي مي‌شد اندك اندك تبديل به بلندگوي منافقين شد و همين امر (به انضمام برخی مسائل دیگر) کار را بدانجا کشید که حضرت امام او را كنار بگذارند.حضرت امام سعی بسیار نمودند تا منتظری حقایق مربوط به منافقین را درست درک کند ولی منتظري حرفای خود را تکرار میکرد و فرمایشات حضرت امام را نمی پذیرفت.

این روزها بحث مجتمع آدینه و اعتراض خریداران غرفه های این مجتمع بشدت داغ شده است و همه جا صحبت از نقش آیت الله قربانی و مهدی مجرد (رئیس دفتر دستگیر شده ایشان ) در حواشی های به وجود آمده است.

از همه مسایل و اتفاقات افتاده در طول این سالها بگذریم از سخنانی که جناب حضرت قربانی بر زبان راند نمی توان گذشت(حتی یک وجب هم مال ما نیست و مالک اصلی آدینه ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است!) انقدر این عبارت سنگین و عجیب بود که بلافاصله  واکنشهای مختلفی را در استان و در کشور در پی داشت. هر چند برخی از آقایان به اصطلاح ولایت مدار در استان حاضر به واکنش نشدند و حتی مورد تهدید آقایان قرار گرفتیم اما با فشار رسانه های انقلابی بلاخره حضرت جناب قربانی مجبور به عذرخواهی و پس گرفتن حرف خود شد.

اما چرا کار باید به اینجا میرسید!؟ چرا با وجود انتقاداتی که برخی از دلسوزان انقلاب در سالهای اولیه نسبت به احداث آدینه داشتند هیچگونه توجهی نمیشد!؟ و در بعضی از مواقع از سوی بیت ایشان منجرب شکایت و دادگاهی دلسوزان میشد!؟

چرا هیچ وقت جناب حضرت قربانی این سوال را از خود نمی پرسید دلیل این همه  انتقادات و توصیه های دلسوزانه چه میباشد !؟

چرا  نسبت به شخص  مسلئه داری همچون  مهدی مجرد که قریب ۱۵ سال به عنوان رئیس دفتر خود گماریده  و همه فعالیتهای دفتری، اقتصادی، فرهنگی، عمرانی و حتی اداره حوزه علمیه رشت را نیز به او سپرده بود  و بجای این که بر عملکرد او نظارت کند ، از او بشدت حمایت میکرد تا کار بجای برسد که او را دستگیر و روانه زندان نمایند!؟

سوالاتی زیادی در ذهن مان میباشد که به یقین پاسخی برای آن داده نمیشود…

امام خمینی (ره) جمله طلایی را خطاب به منتظری داشتند که وصف حال امروز برخی ها می باشد که باید از آن درس گرفت!

حضرت امام در نامه معروف 6 فروردین 68 به آقای منتظری بر چند نکته تأکید کرده اند. ایشان به آقای منتظری نوشته اند: «ساده‌لوح هستید و سریعاً تحریک می شوید» و در بخشی دیگر از همان نامه به این مطلب که آقای منتظری تریبون منافقین شده است اشاره کردند « نامه‏ ها و سخنراني‌هاى منافقين كه به وسيله شما از رسانه‏ هاي گروهي به مردم مي‏رسيد ضربات سنگيني بر اسلام و انقلاب زد و موجب خيانتي بزرگ به سربازان گمنام امام زمان-روحي له الفداء- و خون هاي پاك شهداي اسلام و انقلاب گرديد.»

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)