گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه ۴۶ هزار خانواده دارای معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند، گفت: در شهر رشت نیز بیش از ۶ هزار خانواده به‌طور مستقیم از حمایت‌های بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

..................... تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان حسین نحوی نژاد با حضور در هشتادمین جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تبریک هفته بهزیستی اظهار کرد: امیدوارم با تلاش‌های انجام‌شده سنت‌ها و هویت رشت احیا شود و معتقدم حاشیه‌نشینی، تکدی گری، کودکان کار، معتادین متجاهر زیبنده رشت نیست.

وی با بیان اینکه باید نگاه فرهنگی به مقوله محرومین جامعه تغییر پیدا کند، افزود: یقیناً هزینه‌هایی که خانواده‌های افراد دارای معلولیت با آن مواجه هستند بسیار بیشتر از کمک‌هزینه‌هایی است که به آنان پرداخت می‌شود و برای رفع نیاز آنان باید همگان همراه و همگام باشیم.

مدیرکل بهزیستی گیلان با انتقاد از وضعیت آسفالت رشت و مشکلاتی که متعاقب آن برای عبور و مرور افراد معلول ایجاد می‌شود، تصریح کرد: آسفالت رشت مشکلات و معایب فراوانی دارد که یقیناً تمامی این مشکلات از جانب شهرداری رشت نیست و متأسفانه برخی دیگر از دستگاه‌ها نیز در ایجاد آن دخیل هستند.

نحوی نژاد با تأکید بر اینکه شهرداری و بهزیستی با در کنار هم قرار گرفتن می‌توانند اقدامات مهم و تأثیرگذاری انجام بدهند، گفت: آسیب‌های اجتماعی یک‌شبه ایجاد نمی‌شود و امروزه وجود برخی از مباحث علت اصلی بروز ایجاد آسیب‌های اجتماعی و نازیبایی چهره شهر شده است.

وی با اشاره به اینکه ۴۶ هزار خانواده دارای معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند، بیان کرد: در شهر رشت نیز بیش از ۶ هزار خانواده به‌طور مستقیم از حمایت‌های بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه توجه به ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه امری ضروری است، گفت: پیاده راه فرهنگی رشت از ظرفیت بسیار مناسبی دراین‌باره برخوردار است و امیدوارم با برنامه‌ریزی‌های مناسب از این فضا به‌خوبی استفاده شود.

نحوی نژاد مناسب‌سازی فضای شهری را ازجمله دغدغه‌های بهزیستی دانست و افزود: یقیناً توجه به این مهم و ساماندهی کودکان کار نیز جزو اولویت‌های بهزیستی گیلان است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)