گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود با اشاره به درگیری رودخانه های این شهرستان با گیاه مهاجم سنبل آبی، گفت: بعد از پاکسازی، رودخانه های لنگرود حیاتی دوباره یافتند.

..................... تاریخ انتشار:۲۰ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  سید امین نجات در گفتگویی  با تأکید بر ادامه جمع آوری و کنترل گیاه مهاجم سنبل آبی در رودخانه‌های لنگرود، اظهار کرد: پاکسازی و کنترل گیاه مهاجم سنبل آبی در رودخانه‌های لنگرود از اردیبهشت آغاز شده و تا اواسط پاییز امسال ادامه دارد.

نجات با اشاره به مناطق درگیر شهرستان لنگرود به این گیاه مهاجم، افزود: در راستای پاکسازی رودخانه چمخاله و کانال آبیاری لنگرود اقداماتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ کیلومتر از مصعب رودخانه های لنگرود از وجود سنبل آبی پاکسازی شده است، گفت: خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته شاهد احیای دوباره رودخانه‌های لنگرود هستیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود در ادامه با اشاره به اینکه گیاه سنبل آبی بر محیط های آبی تاثیر مخرب دارد و موجب به هم خوردن اکوسیستم منطقه می شود، تصریح کرد: پاکسازی محیط زیست از سنبل آبی از برنامه پدافندغیرعامل بوده و محیط زیست به تنهایی به همراه ادوات و امکانات عهده دار اینکار بوده است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)