گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور :

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور از بازسازی واحدهای آسیب‌دیده در سیل اخیر در استان‌های کشور خبر داد و گفت: در سیل اسفند و فروردین‌ماه ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده است که باید برای بازسازی آن‌ها کاری اساسی انجام شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۰ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  محمدرضا شاملو شامگاه چهارشنبه در حاشیه افتتاح پل کتشصت آبادان روستای چهارده، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آبادانی روستاها باید توسط تمام نهادها صورت گیرد، اظهار کرد: عده‌ای معتقدند عمران در روستا برای جلوگیری مهاجرت به شهرها فقط مختص به بنیاد مسکن است درحالی‌که این‌گونه نبوده و برای انجام این کار باید همه نهادها و ارگان‌ها پای‌کار آمده و با انجام این کار کمک کنند.

وی نقش مردم در عمران روستاها را بسیار مؤثر دانست و گفت: در انجام هر کاری هر موقع مردم را در کارها سهیم کردیم موفق شده‌ایم و برای آبادانی روستاها هم باید بنیاد مسکن استان و آحاد مردم پای‌کار آمده تا نتیجه آن مثبت شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور با اذعان به اینکه زیباسازی روستاها به جذب گردشگر به این مناطق کمک می‌کند، تصریح کرد: برای زیباسازی و نماسازی مناسب در روستاها آمادگی لازم را داریم تا با تولیدکنندگان و‌ افرادی که در زیباسازی روستاها می‌توانند به ما کمک کنند تعامل کرده و به جذب گردشگر در این مناطق کمک شود.

شاملو با تأکید بر لزوم توجه به اجرای کارهای عمرانی در روستاها افزود: بنیاد مسکن در سال جدید پروژه‌های مختلفی برای انجام کار دارد که امیدوارم اجرایی شده و مردم در رفاه و آرامش زندگی کنند.

وی با اشاره به تعداد سندهای روستایی داده‌شده به مردم گیلان بیان کرد: تاکنون ۱۴۵ هزار سند با همکاری بنیاد مسکن و ثبت‌اسناد استان گیلان  به روستاییان و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر سند صادرشده است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور  با اعلام آمادگی بنیاد مسکن برای ارائه سند روستایی به استان گیلان خاطرنشان کرد:  ماه گذشته تفاهم‌نامه‌ای میان استاندار سابق گیلان، ثبت‌اسناد و بنیاد مسکن امضا و در آن مقرر شد سالانه ۲۵ هزار سند در استان گیلان صادر شود.

شاملو از بازسازی واحدهای آسیب‌دیده در سیل اخیر در استان‌های کشور خبر داد و افزود: در سیل اسفند و فروردین‌ماه ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده که باید برای بازسازی آن‌ها کاری اساسی انجام شود به همین دلیل ستادهایی بانام ستادهای معین در این مناطق حضور پیداکرده است.

وی با بیان اینکه بازسازی واحدهای آسیب‌دیده باعث عدم انجام کارهای عمرانی در دیگر استان‌ها نمی‌شود، گفت: مجموعه بنیاد مسکن با تلاش شبانه‌روزی به دنبال انجام پروژه‌های عمرانی در دیگر استان‌های کشور است، زیرا آرامش جامعه با ایجاد آبادانی و عمران امکان‌پذیر است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)