گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور خبر داد:

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور از اجرای طرح هادی در ۱۸هزار روستای کشور خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  محمد شاملو در گفت و گویی ، گفت: ۱۷ استانداری تفاهمنامه منظومه روستایی را مبادله کردند و در هر استان تفاهمنامه ۲ منظومه شروع شده است.

وی با بیان اینکه کار مطالعاتی ۴ استان تمام شده است و طرح ها در شورای برنامه ریزی استان مصوب شده، افزود: در سطح کشور ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حوزه عمران روستایی پیش بینی شده است که بخشی از آن به مناطق روستایی سانحه دیده شده اختصاص می یابد.

شاملو، ادامه داد: در ردیف ملی ۷۳۰میلیارد تومان اعتبار ابلاغی داریم و پیش بینی می شود که از اعتبارات استانی هم ۱۲۰۰میلیارد تومان در اختیار ما قرار بگیرد.

وی اعتبار احیاء بافت های با ارزش  را ۷۰میلیارد تومان ابلاغ شده عنوان کرد و گفت: مجموع اعتبارات ۴هزار میلیارد تومان می شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور  اضافه کرد: برای منظومه های روستایی اعتبارات مطالعاتی ۲ میلیارد تومان جهت تهیه طرح ها ابلاغ شده است.

وی همچنین از اجرای طرح هادی در ۱۸هزار روستا در سطح کشور خبر داد و گفت: پیش بینی می شود درسال جاری ۳ هزار و ۵۰۰  روستا پروژه های جدید طرح هادی را به اتمام برسانند.

وی به موضوع مناطق حادثه دیده سیل در سالجاری اشاره کرد و افزود: تیم های کارشناسی از دانشگاه تهران، پژوهشکده سوانح طبیعی، مشاورین ذی صلاح را بکار گرفتیم تا تمام روستاهای مختلف کشور که بیش از ۱۵۰۰ روستا سانحه دیده اند را مورد بررسی قرار دادند.

شاملو با بیان اینکه تعدادی از روستاها جابجایی کلی و ۱۰۰روستا جابجایی موضوعی انجام گرفت، تصریح کرد: ۱۶۰هزار واحد جهت بازسازی شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه اعتبار ۷۰هزار واحدابلاغ شده است و بتدریج تسهیلات پرداخت می شود افزود: تسهیلات مسکن روستایی۴۰میلیون تومان، مسکن شهری ۵۰میلیون تومان، ۱۰میلیون تومان وام بلاعوض روستایی و ۱۲میلیون تومان بلاعوض شهری، ۱۵میلیون تومان وام معیشتی و ۵میلیون بلاعوض برای مناطق سانحه دیده تخصیص داده خواهد شد.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)