گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان
امام جمعه رشت:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: مرجعیت پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) است و مراجع هرگز جاه‌طلب نبودند.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان   آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه هفتگی تفسیر آیه‌های ۸۸ و ۸۹ سوره حجر با اشاره به اینکه خدای متعال در این دو آیه ۴ فرمان به پیامبر(ص) داده است اظهار داشت: این دستورات مربوط به همه کسانی است که مسئولیتی در قبال مردم به‌عهده می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به دستور نخست خدای متعال به پیامبر اسلام(ص) گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) می‌فرماید که به مال و ثروت دیگران چشم نداشته باشد ضمن آنکه دو فرمان خداوند نهی و دو دستور دیگر امر است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه آیه‌های مذکور دارای ۳ نکته لطیف هستند خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن کریم انسان را از کالاهای دنیایی، اموال و قدرت دیگران نهی کرده است.

آیت‌الله فلاحتی جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی را یکی از بلاهای بشر معرفی کرد و افزود: عده‌ای برای رسیدن به پست و مقام اقدامات خلاف شرع انجام می‌دهند و قطعا مقامی که از راه‌های حرام به‌دست آید، پاک نیست.

وی مرجعیت را پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: در طول هزاران سال تاریخ تشیع یعنی از زمان شیخ طوسی مرجعیت نهاد مقدسی بوده است و مراجع جاه‌طلب و خلافکار نیستند.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: برخی بدون آنکه به حلال و حرام بودن ثروت دیگران توجه کنند، مدام دارایی خود را با آنان مقایسه می‌کنند و همواره در حال مقایسه داشته‌های خود با دیگران هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فردی که زندگی خود را با دیگران مقایسه می‌کند انسان پستی است و هرگز از داشته‌های خود لذت نمی‌برد گفت: کرامت انسانی اقتضا می‌کند شخص به نعمت‌هایی که خداوند به او عطا کرده است توجه کند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)