گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
امام جمعه رشت:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: مرجعیت پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) است و مراجع هرگز جاه‌طلب نبودند.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان   آیت‌الله رسول فلاحتی در جلسه هفتگی تفسیر آیه‌های ۸۸ و ۸۹ سوره حجر با اشاره به اینکه خدای متعال در این دو آیه ۴ فرمان به پیامبر(ص) داده است اظهار داشت: این دستورات مربوط به همه کسانی است که مسئولیتی در قبال مردم به‌عهده می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به دستور نخست خدای متعال به پیامبر اسلام(ص) گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) می‌فرماید که به مال و ثروت دیگران چشم نداشته باشد ضمن آنکه دو فرمان خداوند نهی و دو دستور دیگر امر است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با بیان اینکه آیه‌های مذکور دارای ۳ نکته لطیف هستند خاطرنشان کرد: خداوند در آیات قرآن کریم انسان را از کالاهای دنیایی، اموال و قدرت دیگران نهی کرده است.

آیت‌الله فلاحتی جاه‌طلبی و قدرت‌طلبی را یکی از بلاهای بشر معرفی کرد و افزود: عده‌ای برای رسیدن به پست و مقام اقدامات خلاف شرع انجام می‌دهند و قطعا مقامی که از راه‌های حرام به‌دست آید، پاک نیست.

وی مرجعیت را پاک‌ترین نهاد پس از وجود امام زمان(عج) دانست و تصریح کرد: در طول هزاران سال تاریخ تشیع یعنی از زمان شیخ طوسی مرجعیت نهاد مقدسی بوده است و مراجع جاه‌طلب و خلافکار نیستند.

آیت‌الله فلاحتی بیان کرد: برخی بدون آنکه به حلال و حرام بودن ثروت دیگران توجه کنند، مدام دارایی خود را با آنان مقایسه می‌کنند و همواره در حال مقایسه داشته‌های خود با دیگران هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه فردی که زندگی خود را با دیگران مقایسه می‌کند انسان پستی است و هرگز از داشته‌های خود لذت نمی‌برد گفت: کرامت انسانی اقتضا می‌کند شخص به نعمت‌هایی که خداوند به او عطا کرده است توجه کند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)