گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان:

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان از سیاست این دستگاه برای همکاری با صنایع بزرگ استان جهت خرید چوب از تولیدکنندگان بدون دخالت واسطه‌‌ها خبر داد و گفت: ساز و کار این طرح در حال تدوین است.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  محمدرضا عبداللهی در گفت‌وگویی  اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان در جهت توسعه زراعت چوب، تدوین و عملیاتی کردن سازوکارهایی است که با اجرایی شدن آن و با حذف دلالان چوب به صورت مستقیم توسط صنایع بزرگ استان از خود تولیدکنندگان خریداری می‌شود.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان زراعت چوب در اراضی مستثنائات استان توسط مردم را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: در حال حاضر با اجرای سیاست‌های حمایتی و تشویقی دولت در استان گیلان به صورت تقریبی سطحی حدود ۴۵ تا ۶۵ هزار هکتار به زراعت چوب اختصاص پیدا می‌کند.

عبداللهی واگذار کردن نهال و یا اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان را از جمله سیاست‌ها و راهکارهای حمایتی دولت از فعالان عرصه زراعت چوب در گیلان اعلام کرد و افزود: مذاکره با صنایع بزرگ استان نظیر کارخانجات بزرگ ام‌دی‌اف برای خرید بدون واسطه و مستقیم چوب از تولیدکنندگان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه حذف دلالان در عرصه مبادلات چوب بین مردم و صنایع بزرگ، ارزش اقتصادی خوبی را نصیب زراعت کنندگان چوب می‌کند تصریح کرد: با ایجاد رغبت و انگیزه بیشتر در بین مردم و افرادی که در حیطه زراعت چوب در گیلان فعالیت می‌کنند زمینه‌های لازم برای رونق هرچه بیشتر این حرفه فراهم می‌شود.

معاون امور جنگل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان افزایش قیمت چوب در چندساله اخیر را نیز در ایجاد انگیزه بیشتر در مردم جهت ورود به عرصه زراعت چوب را تأثیرگذار دانست و ابراز داشت: تولید و  واگذاری نهال چوب از جمله گونه صنوبر در بین مردم نیز راهکاری مناسب برای تحقق این هدف به شمار می‌رود.

عبداللهی از همکاری و مشارکت دوجانبه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان و صنایع بزرگ تولیدی استان برای تولید نهال را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان داشت: کارخانه‌های بزرگ ام‌دی‌اف استان هم‌اکنون برای تولید نهال صنوبر در سطح وسیعی از نهالستان‌های اداره کل منابع طبیعی گیلان همکاری خوبی دارند.

وی توسعه فرهنگ زراعت چوب در استان گیلان و مهم‌ترین فواید و کارکردهای اجرای این سیاست را برشمرد و اظهار داشت: با ترویج زراعت چوب علاوه بر کسب ارزش اقتصادی بالا و درآمدزایی برای مردم، مواد اولیه مورد نیاز برای استفاده در کارخانجات تولیدی و صنعتی بزرگ استان گیلان نیز فراهم می‌شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)