گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان:

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان از پرداخت هرماه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری افزون بر ۱۹۵ میلیارد تومان مستمری در گیلان خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:10 جولای 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان  جمیل حق‌پرست عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران در اداره کل تأمین اجتماعی استان با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر کشور می‌تواند آرامش خاطر را در محیط کسب‌وکار برای افراد شاغل فراهم کند، اظهار کرد: سازمان تأمین اجتماعی یک‌نهاد غیردولتی است که بخش عمده منابع مالی آن از محل اخذ حق بیمه با مشارکت بیمه‌شده و کارفرما تأمین می‌شود که مأموریت اصلی این سازمان پوشش کارگران مزدبگیر و حقوق‌بگیر به‌صورت اجباری و اختیاری است.

وی با بیان اینکه تکیه‌گاه اصلی تأمین اجتماعی، مشارکت سه‌جانبه کارفرمایان، بیمه‌شدگان و دولت در عرصه‌های مختلف سیاست گزاری، تصمیم‌گیری‌های کلان و تأمین منابع مالی است، گفت: استان گیلان دارای ۲۸ شعبه، هفت شعبه اقماری و هفت کارگزاری بوده که چهار شعبه تیپ یک ممتاز، دو شعبه تیپ دو، ۹ شعبه تیپ سه، ۱۰ شعبه تیپ چهار و سه شعبه تیپ پنج می‌باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با تأکید بر اینکه در سال ۹۷، تعداد مستمری‌بگیران استان گیلان هفت درصد رشد داشته است، بیان کرد: بر اساس آمار به‌طور متوسط ماهانه هر ۷۰۰ نفر به جرگه مستمری‌بگیران استان افزوده می‌شود که تاکنون بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۶۰ نفر، مستمری‌بگیر در آمار این اداره کل ثبت‌شده است.

حق‌پرست با بیان اینکه تأمین اجتماعی، بستر و ابزار توسعه و محور تحقق عدالت اجتماعی است، افزود: ضریب پوشش بیمه‌ای استان گیلان ۵/۴۸ درصد و ضریب پشتیبانی یا نسبت وابستگی ۳/۳ است.

وی از رشد ۳۰ درصدی بیمه زنان خانه‌دار در استان گیلان خبر داد و گفت: مقرری‌بگیران رشد ۱۰ و نیم درصدی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان ۳۹ هزار کارگاه فعال دارد، خاطرنشان کرد: ۳۳ هزار و ۴۰۰ کارگاه نیمه فعال در سال ۹۷ در آمار ثبت‌شده که این آمار نشان از رشد هشت‌درصدی کارگاه‌های نیمه فعال نسبت به سال گذشته دارد.

حق‌پرست با بیان اینکه پنج هزار و ۶۸۰ کارگاه جدید در استان شناسایی‌شده است، افزود: بیش از ۶ هزار میلیارد ریال بدهی به سازمان تأمین اجتماعی وجود دارد که در تلاشیم تا با تعامل، حق بیمه‌ها را اخذ کنیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۳۸ هزار دفترچه درمانی جدید صادرشده است، تصریح کرد: ۶۰۴ هزار و ۶۵۰ دفترچه تجدیدی صادر و هشت هزار و ۳۳۱ فقره دفترچه المثنی در سال ۹۷ صادر و ۹۴۱ هزار دفترچه نیز تأمین اعتبارشده است.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اشاره به اهم اقدامات این اداره کل بیان کرد: اجرای میز خدمت به‌خصوص در این اداره کل و طراحی نرم‌افزار استانی که موردتوجه مرکز قرارگرفته از آن برای استان‌های دیگر نیز بهره گرفته شد.

حق‌پرست از افتتاح پروژه ساختمان اداری در انزلی خبر داد و گفت: انتخاب و تقدیر از کارفرمایان و مستمری‌بگیران نمونه، نوبت‌دهی الکترونیک، اعزام جمعی از مستمری‌بگیران به مشهد مقدس از اقدامات مهم این اداره می‌باشد.

وی با بیان اینکه میانگین روزانه در یک روز ۳۳ حکم برای مستمری‌بگیر در استان صادر می‌شود، افزود: با ثبت‌نام در طرح ملی دکتر نوربخش بدون مراجعه به شعب تأمین اجتماعی تعهدات سازمان ارائه می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی استان گیلان با اذعان به اینکه در سال ۹۷ بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع تعهدات توسط تأمین اجتماعی استان گیلان ارائه‌شده است، تصریح کرد: بیش از دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان انواع تعهدات سال گذشته تأمین اجتماعی استان در بخش بیمه‌ای و مربوط به انواع مستمری‌ها غرامت‌ها، کمک‌هزینه‌ها و مقرری بیمه بیکاری بوده است.

حق‌پرست از پرداخت هرماه بیش از ۱۰ میلیارد تومان مقرری بیمه بیکاری افزون بر ۱۹۵ میلیارد تومان مستمری در گیلان خبر داد و گفت: حدود دو هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از تعهدات تأمین اجتماعی گیلان در سال ۹۷ بابت مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان بوده است که پرداخت میزان تعهدات این اداره کل معادل پروژه‌ای به میزان هشت میلیارد تومان در هرروز تنها در بخش بیمه‌ای انجام می‌پذیرد.

وی با اشاره به اهم دستاوردها و موفقیت‌های این اداره کل تصریح کرد: ارتقا تیپ شعبه بندر انزلی به یک ممتاز کشوری، ارتقا تیپ شعبه سنگر به تیپ چهار، کسب رتبه پنجم و ششم اداره کل استان در رتبه‌بندی و ارزیابی امور استان‌های سازمان، رشد ۳۰ ‌درصدی بیمه‌شدگان گروه زنان خانه‌دار، جذب هزار و ۵۰۰ کارگر ساختمانی جدید و کسب عنوان دستگاه برتر در مدیریت الگوی مصرف از سوی شرکت آب و فاضلاب استان از مهم‌ترین دستاوردهای استان در سال ۹۷ بوده است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)