گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان:

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با انتقاد از وضعیت پیاده راه فرهنگی شهر رشت گفت: سازمان های دولتی، فضای ولنگاری و هنجارشکنی را در پیاده راه فرهنگی شهر رشت فراهم کرده اند و کمیسیون فرهنگی شهر رشت باید در این زمینه جوابگو باشد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حجت‌الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت در دفتر آستان قدس رضوی با بیان اینکه مجموعه نمایشگاه رواق رضوی در پیاده راه فرهنگی شهر رشت دایر شده، اظهار کرد: مجموعه خادم یاران فرهنگی آستان قدس رضوی با دستان خالی و با سعی و تلاش فراوان این نمایشگاه را فراهم کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کلیه بودجه آستان قدس از نذورات و موقوفات است، افزود: از نذورات در زمینه نمایشگاه نمی‌توان هزینه کرد و هزینه‌های نمایشگاه‌ها از طریق خیرین تأمین می‌شود.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با بیان اینکه برنامه ورزش باستانی در شب ولادت امام رضا (ع) هم‌زمان با سراسر کشور در پیاده راه فرهنگی رشت برگزار می‌شود، گفت: حمل پرچم رضوی از طریق دوچرخه‌سواران تا حرم آقا سید جلال‌الدین اشرف در روز جمعه انجام می‌شود.

مهدوی با اشاره به برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در سواحل گیلان بیان کرد: با توجه به وضعیت فرهنگی سواحل برنامه ما این است که در سواحل پرتردد شهرستان رشت، مدیریت خاص فرهنگی و تبلیغی را برای سالم‌سازی فضای سواحل جهت تفریح و نشاط امن و سالم خانوادگی در تابستان برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه طرح فرهنگی در سواحل از روز جمعه آغاز می‌شود، تصریح کرد: این طرح در سالروز واقعه تأسف‌بار جنایت رضا قلدر پهلوی در مسجد گوهرشاد و در سالروز قتل‌عام زنان عفیف ایرانی در مسجد گوهرشاد آغاز می‌شود.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با اشاره به برپایی استگاه مذهبی در ساحل امین‌آباد رشت تصریح کرد: توزیع نذورات، برنامه‌های شادی‌آفرین برای کودکان و جنگ شادی با حضور خانواده به تعظیم شعائر بپردازیم و با حضور خادمان امام رضا (ع) کنار پرچم آستان قدس رضوی به جنگ رسانه‌های بیگانه برویم.

مهدوی با اشاره به تجمع بانوان رضوی با حضور ارادتمندان به امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت گفت: این تجمع فردا رأس ساعت ۱۷ در پیاده راه فرهنگی رشت با سخنرانی خانم مینا علی نژاد و خواهر شهید مدافع حرم قربانخانی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از مجموعه یاوران آستان قدس رضوی گیلان فقط سه نفر حقوق می‌گیرند و مابقی خالصانه کار می‌کنند، تصریح کرد: کمک‌رسانی ۱۵۰ خادم یار رضوی در زمان سیل به مردم سیل‌زده، کمک بیش از ۱۲۰ میلیون تومانی لوازم‌خانگی و مصرفی به محرومان، کمک ۱۲۰ میلیون تومانی به گروه‌های جهادی برای کمک به مناطق سیل‌زده و مناطق محروم گیلان، توزیع ۱۰۰ کیلو گوشت بین نیازمندان و اعزام ۱۲۰ پاکیان به مشهد مقدس از دیگر برنامه‌های آستان بود.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با انتقاد از وضعیت پیاده راه فرهنگی شهر رشت گفت: سازمان‌های دولتی، فضای ولنگاری و هنجارشکنی را در پیاده راه فرهنگی شهر رشت فراهم کرده‌اند و کمیسیون فرهنگی شهر رشت باید جوابگو باشد.

مهدوی با بیان اینکه مسؤولان شهری پیاده راه را برای ولنگاری و هنجارشکنی ایجاد کرده‌اند، افزود: یک نفر با چند هزار رأی اداره شهر رشت را برعهده‌گرفته و فضای پیاده راه فرهنگی شهر رشت را به ولنگاری و نابهنجاری تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه باید مشخص شود که پیاده راه فرهنگی رشت با چه مدیریتی در حال اداره است، بیان کرد: شهردار جدید شهر رشت هر چه سریع‌تر وضعیت پیاده راه فرهنگی شهر را اصلاح کند.

مدیر نمایندگی آستان قدس رضوی در گیلان با بیان اینکه میدان فرهنگی و شهری رشت نباید به‌مانند شهرهای پاریس شبیه‌سازی شود، گفت: اتفاقات پیاده راه شهر رشت به دلیل سیاست‌های غلط شهردار و شورای شهر گذشته است که برای ایجاد پیاده راه فرهنگی شهرداری توجه ای به هویت گیلانی ایرانی و اسلامی نداشتند.

مهدوی با اشاره به اینکه زمینه جولان غرب‌زدگان در پیاده راه فرهنگی شهر رشت فراهم‌شده، تصریح کرد: ان‌شاءالله شهردار جدید با بهره‌گیری از دغدغه مندان فرهنگی و ایده پردازان اندیشمند دینی برای اصلاح وضعیت نامناسب شهرداری تدابیری بیاندیشد زیرا هویت خواهان ملی و اسلامی خواهان مدیریت انقلابی و دینی بر فضای حاکم بر پیاده راه فرهنگی هستند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)