گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان

مدیرعامل اتحادیه چایکاران شمال کشور با بیان اینکه افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای یکی از مطالبات چایکاران بوده است، گفت: خوشبختانه امسال وضعیت چای داخلی با حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت نسبت به سال‌های گذشته شرایط مناسب‌تری دارد.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان مازیار جعفری  با اشاره به افزایش قیمت تضمینی برگ سبز چای در سال جاری اظهار کرد: بر اساس تصمیم‌گیری شورای عالی اقتصاد از طرف سازمان برنامه‌وبودجه، نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای درجه‌یک از سه هزار و ۲۷۵ تومان به سه هزار و ۶۰۰ تومان و برگ سبز درجه‌دو از یک هزار و ۸۴۹ تومان به دو هزار و ۲۰۰ تومان افزایش‌یافته است.

مدیرعامل اتحادیه چایکاران شمال کشور با اشاره به اینکه نرخ جدید خرید برگ سبز چای از چین دوم اعلام‌شده، افزود: اتحادیه چای‌کاران شمال کشور از سازمان چای و دیگر متصدیان انتظار دارد جهت حمایت از چای‌کاران و ایجاد رغبت و انگیزه بیشتر برای افزایش تولید محصول در سال حمایت از تولید داخلی همکاری‌ها و پیگیری‌های لازم جهت تعیین تکلیف پرداخت مابه‌التفاوت نرخ جدید و قبلی خرید برگ سبز چای چین اول از اول اردیبهشت‌ماه امسال برای چای‌کاران اعمال شود.

وی با بیان اینکه افزایش نرخ خرید تضمینی برگ سبز چای یکی از مطالبات چایکاران بوده است، تصریح کرد: خوشبختانه امسال وضعیت چای داخلی با حمایت‌های صورت گرفته از سوی دولت نسبت به سال‌های گذشته شرایط مناسب‌تری دارد که امیدواریم روند سیاست‌های حمایتی و تشویقی برای صنعت چای کشور همچنان ادامه داشته باشد.

جعفری با اشاره به اینکه تاکنون برداشت چای نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش روبه‌رو بوده است، گفت: نیاز مصرف سالیانه چای خشک در کشور حدود ۱۰۰ هزار تن بوده که تقریباً ۲۵ هزار تن آن در ۱۶۰ کارخانه چای سازی کشور تولید و بقیه از خارج کشور وارد می‌شود.

وی اراضی زیر کشت چای در شمال کشور را ۲۵ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: ۵۵ هزار خانوار در گیلان و مازندران در تولید محصول چای فعالیت دارند.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)