گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گیلان:

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ‌گیلان گفت: طرح فصل رویش با هدف فعال‌سازی انجمن‌های اسلامی و آموزش به دانش‌آموزان در ایام تابستان در سطح استان گیلان اجرا می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۱۲ تیر ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  یاسر تقوی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با آغاز فصل تابستان طرح «فصل رویش» به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و با هدف فعال‌سازی انجمن‌‌های اسلامی از طریق آموزش و توانمندسازی نیرو‌ها در استان گیلان اجرا می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ‌گیلان گفت: ارتقای سطح مهارتی و معرفتی اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان و همچنین ایجاد انگیزه و انسجام در آموزش تخصصی و رسیدن به اخوت ایمانی بین افراد از جمله اهداف این طرح است.

وی با بیان اینکه طرح فصل رویش برمبنای ۳ اصول تربیتی اجرا می‌شود افزود: آموزش‌های تشکیلاتی بر مبنای افزایش توان مدیریت در راهبری انجمن اسلامی مدرسه، آموزش‌های معرفتی بر اساس سیر فکری و تربیتی افراد و سایر آموزش‌ها نیز به‌خاطر افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی اعضا انجام می‌شود.

تقوی با اشاره به اینکه آموزش‌های تشکیلاتی طرح فصل رویش شامل دو بخش عمومی و اختصاصی است بیان کرد: در بخش عمومی به دانش‌آموزان آموزش‌های ناظر به مفهوم کار تشکیلاتی، اصول و مبانی کار تشکیلاتی و تجربه‌های موفق در کار تشکیلاتی آموزش داده می‌شود.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان ‌گیلان با اشاره به بخش اختصاصی این طرح گفت: آموزش‌های تشکیلاتی خاص ناظر به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان مانند سیاست‌ها و مأموریت‌های تشکل، آشنایی با برنامه‌ها، شرح وظایف و ساختار این اتحادیه به دانش‌آموزان داده می‌شود.

وی با تاکید بر عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر آموزش مهارت‌های فردی به دانش‌آموزان گفت: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان در فصل تابستان با استفاده از ظرفیت مراکز آموزش فنی‌و‌حرفه ای و جهاد دانشگاهی در گیلان، اقدام به آموزش مهارت‌های مختلف به دانش‌آموزان می‌کند.

تقوی با اشاره به نحوه آموزش در حوزه مهارت‌آموزی تشکیلاتی تصریح کرد: در این نوع آموزش مهارت‌هایی نظیر سازمان‌دهی، تشکیل، شناسایی، جذب، توانمندسازی، ارزیابی، به‌کارگیری، نظارت و مهارت تشکیل و رهبری گروه به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی مهارت تعامل، جلب مشارکت، برنامه‌ریزی و مدیریت بحران را از دیگر آموزش‌های مهارت‌آموزی تشکیلاتی خواند و گفت: مهارت برگزاری نمایشگاه، مراسم و تهیه گزارش از دیگر محور‌های آموزشی است که برای تحقق آن دوره‌های آموزش تدوین، خبرنویسی و سخنوری برنامه‌ریزی شده است.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان ابراز داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی با محورهای بایسته‌های مدیریت مالی، روایت‌گری و آشنایی با سیره شهدا، تحلیل سیاسی، سواد فضای مجازی از دیگر برنامه‌های طرح فصل رویش است و تمام این دوره‌ها نیز رایگان برگزار می‌شود.

تقوی خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای یک روزه و چند روزه داخل و خارج از استان گیلان، برنامه‌های ورزشی، نشست‌ها و همایش‌های تخصصی، هیات انصارالمهدی(عج) و دیدار با خانواده‌های شهدا نیز در دستورکار طرح فصل رویش قرار دارد.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان تصریح کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گیلان برنامه‌های خود را با دو رویکرد تربیت حماسی برای پسران و تربیت مادران موفق آینده در حوزه دختران برگزار می‌کند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)