گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
واکنش رئیس جبهه ی مردمی نیروهای انقلاب گیلان به حواشی اخیر و اظهارات استاندار گیلان در گفتگو با رویداد گیلان؛
..................... تاریخ انتشار:۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت الاسلام سیدکاظم میرحسینی اشکوری در گفتگو با رویداد گیلان  اظهار داشت: گویا جناب آقای استاندار از وضعیت تورم ، گرانی ، فقر و بیکاری و مشکلات ازدواج جوانان استان بی خبر است یا اطلاعات کافی ندارد که به جای تلاش شبانه روزی و اهتمام ورزیدن در حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، به سیاسی کاری و جناح بازی روی آورده اند؟
وی اظهار داشت: جناب آقای استاندار آیا از وضعیت شرکتهای ورشکسته شهرصنعتی رشت و بیکاری و اخراج جوانان گیلانی از این شرکتها خبر دارد؟ آیا از حقوق ناچیز کارگران و شکم گرسنه ی خانواده های آنها و وضعیت نا بسامان حاشیه نشینان در رشت خبر دارد؟
میرحسینی اشکوری افزود: چرا استاندار محترم در چنین شرایط سخت اقتصادی و معیشتی که به جنگ اقتصادی از آن تعبیر می شود ، به جای تشکیل جلسات فوق العاده و کار بی وقفه، از محکومان امنیتی و سیاسی معلوم الحال برای ایجاد تنش و بحران در استان دعوت می نماید و با ایجاد حساسیت های بی مورد و استفاده از احساسات و شور و هیجان برخی جوانان و تحریک آنها، فضای استان را به سوی التهاب و درگیری سوق می دهد؟
رئیس جبهه مردمی نیروهای انقلاب استان گیلان در ادامه بیان داشت: دعوت از محکومین و زندانیان سیاسی در این اوضاع و احوال چه دردی از مشکلات اقتصادی مردم دوا میکند؟ منافع چه کسانی در ایجاد بلوا و آشوب و دوگانگی و چند دستگی در استان تعریف شده است؟
اشکوری با انتقاد از دعوت برخی اصلاح طلبان افراطی فعال در فتنه و دارای محکومیت سیاسی به گیلان برای برگزاری همایش و سخنرانی افزود: به نظر بنده این تحرکات یک حرکت برنامه ریزی شده ، ادامه دار و هدفمند است زیرا مدیریت ضعیف و ناکارآمد اصلاح طلب و اعتدال در عرصه ی سیاسی حرفی برای گفتن ندارد بنابراین قصد دارد با ایجاد جو روانی، جریان های سیاسی را به جان یکدیگر انداخته و به مردم آدرس غلط داده و به اهداف نادرست خود برسد شبیه به همان کاری که در فتنه ی ۸۸ انجام دادند.
وی با استناد به سخنان یکی از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: استاندار و برخی مدیران ارشد استان توضیح دهند که چگونه با بودجه و امکانات دولتی، فردی که سابقه ی ضدیتش با نظام مشخص شده و به جرم فعالیت علیه نظام به ۳ سال حبس محکوم شده است را به استان دعوت نموده ، امکانات دولتی در اختیار او گذاشته و میزبانی از وی را برعهده میگیرند و در آخر طلبکار هم می شوند؟
ایشان افزود: امروز همه در جامعه پذیرفته اند که برنامه های دولت روحانی برای حل مشکلات اقتصادی، غیرمنطقی و ناکارآمد است. برجام که نهایت هنر و به اصطلاح گل سرسبد دیپلماسی دولت روحانی بود و چندین سال وقت مملکت را صرف مذاکره با غرب نمود، نه تنها نتیجه ی مثبتی نداشته که سخت ترین و شدیدترین تحریم ها را علیه کشور موجب شده و کار را به جایی رسانده است که وزیر امورخارجه آلمان با وقاحت تمام در تهران به دولتمردان ما می گوید;برجام میوه ای ندارد، از سایه ی آن استفاده کنید.
میرحسینی اشکوری اذعان داشت: بنابراین با توجه به وضعیت موجود و اثبات بی تدبیری دولت روحانی نزد افکار عمومی و رو شدن دست خالی دولت در عمل به وعده های اقتصادی خود نظیر حل معضل بیکاری و مسکن، برخی فرصت طلبان که متاسفانه در این دولت در بخش اعظمی از قوه مجریه نفوذ پیدا کرده اند، بهترین و سریع الوصول ترین راه ممکن برای لاپوشانی، تحریف و تشویش اذهان عمومی در جامعه را ایجاد هیجانات کاذب پیرامون بحث حصر و آزادی های اجتماعی و محدودیت های فضای مجازی می دانند تا از این راه با پاک کردن صورت مسئله، فضا را هیجانی و احساسی نموده و در انتخابات های آتی ماهی خود را از آب گل آلود بگیرند.
این استاد حوزه و دانشگاه گفت: جریان اصلاح طلب-اعتدال یک بار سابقه ی خطرناک براندازی و آشوبگری علیه جمهوریت و اسلامیت نظام را در فتنه ی ۸۸ در کارنامه دارد بنابراین هر طور فکر میکنیم نمیتوانیم صداقت حامیان و مسببین فتنه ۸۸ را در نصیحت به قانونگرایی و تمکین به قانون در ماجرای اخیر دعوت از یک عنصر حامی فتنه در گیلان باور کنیم.
نویسنده ی کتاب جریان شناسی فتنه در نهج البلاغه در ادامه افزود: ملت ما یک بار از فتنه گری های جریان اصلاح طلب در انتخابات ۸۸ زخم خورده است و دیگر اجازه نمی دهد افرادی منتسب به این جریان در گیلان همان راه را ادامه دهند. دیروز و در فتنه ی ۸۸ سران فتنه در حین عمل به اعمال فتنه انگیزانه خود همزمان سخن از پایبندی به قانون و قانونگرایی به میان می آوردند و امروز نیز کسانی که همفکر این جریان در استان هستند صحبت از قانون و قانونگرایی میکنند. اما باید بدانند همانگونه که در فتنه ی ۸۸ با خروش انقلابی و سیل آسای مردم در ۹دی روبرو شدند ،

اگر بخواهند به تحرکات خود در استان ادامه دهند با خروش طوفانی مردم متدین و انقلابی استان روبرو خواهند شد و مردم حزب اللهی گیلان اجازه نخواهند داد گیلان حیاط خلوت افراطیون و براندازان شود.
حجت الاسلام میرحسینی اشکوری در ادامه افزود: نماینده ی دولت در گیلان از تجمع تعدادی جوان که نسبت به دعوت و حضور یک محکوم امنیتی و سیاسی اعتراض داشتند، اشک تمساح ریخته و فریاد قانون گرایی سر میدهد ولی نسبت به ضرب و شتم یک بانوی آمر به معروف در روز روشن هیچگونه عکس العملی نشان نداده و به راحتی از کنار آن عبور میکند.
وی گفت : واقعیت آن است که امروز وضعیت بدپوششی و بدحجابی در استان به جایی رسیده که برخی اماکن عمومی را برای حضور خانواده های متدین و مذهبی ناامن کرده است.
اشکوری افزود: چطور آقای استاندار نسبت به این مسائل مهم فرهنگی و اجتماعی دغدغه ای ندارد؟ مگر وی استاندار دولت جمهوری اسلامی نیست؟ این استان هزاران شهید و ایثارگر تقدیم انقلاب نموده ، آیا ایجاد آسایش و امنیت برای قانون ستیزان و هنجارشکنان، جفا به خون شهدا نیست؟ خب اگر قرار است اینگونه رفتار شود بهتر است معاونت های انتظامی و امنیتی استانداری را تعطیل کنند تا بودجه ای که برای امنیت جامعه در نظر گرفته شده است به هدر نرود.
وی ضمن حمایت از جریان انقلابی و ولایتمدار استان اظهار داشت: برادران و خواهران متعهد و انقلابی باید با هوشیاری و بصیرت ، سعی کنند در دام فتنه آلود جریان کدخداپرست نیفتند و همچنانکه تا کنون در مقابل تبعیض و فساد و ضعف مدیریت غیرانقلابی صبر داشته اند ، همچنان صبر انقلابی پیشه کنند و به جای اینکه قدرت و انرژی خود را برای مقابله با معلول صرف نمایند، به فکر علت و ریشه فساد فرهنگی – اقتصادی و سیاسی باشند و بدانند امروز مشکل اصلی ملت و مملکت و نابسامانی های موجود، مدیریت غربگرا ، غیرانقلابی و اشرافیگری در دولت است و مشکلات موجود معلول همین مدیریت است.
میرحسینی اشکوری در پایان افزود: گرچه میدانم اهداف جریان انقلابی در استان مقدس و صحیح است و چنانکه در طول این ۴۰سال، دین خواهی و ولایتمداری خود را در عرصه های مختلف به اثبات رسانده است اما جوانان و نوجوانان انقلابی بیشتر توجه کنند و با بصیرت و شجاعت فعالانه در عرصه های مختلف ، افکار عمومی را از عملکرد، اهداف و نیات این جریان غربزده و لیبرال آگاه سازند و در دام شیطانی جریان فتنه گرفتار نشوند و تمام سعی و تلاش خود را برای زمینه سازی جهت حضور و برقراری یک مدیریت انقلابی، متعهد، کارآمد و جهادی در آینده کشور نمایند چرا که عمل به این راهکار ، تنها راه نجات مملکت و جامعه از بحران به وجود آمده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)