گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرکل شیلات گیلان :

مدیرکل شیلات گیلان گفت: سالانه ۴۳ هزار تن ماهیان گرمابی و ۵ هزار تن ماهیان سردابی در گیلان تولید می‌شود ضمن اینکه ۶ هزار شغل در حوزه آبزی‌پروری ایجاد شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ، صمد درویشی امروز در این دیدار با نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به رهاسازی ۲ میلیون قطعه بچه‌ ماهی در دریای خزر توسط شیلات اظهار داشت: حفظ ذخایر ژنتیکی به ویژه ماهیان خاویاری از برنامه‌های سازمان شیلات استان گیلان در دریای خزر است.

مدیرکل شیلات استان گیلان به گونه منحصربه فرد ماهی سفید در دریای خزر اشاره کرد و ابراز داشت: اگر رهاسازی بچه ماهیان در دریای خزر را انجام ندهیم در مدت ۲ سال با مشکلات صید در استان گیلان مواجه می‌شویم.

وی با اشاره به تلاش در راستای تنوع آبزی‌‌پروری در استان گیلان خاطرنشان کرد: سالانه ۴۳ هزار تن ماهیان گرمابی و ۵ هزار تن ماهیان سردابی در استان گیلان تولید می‌شود ضمن اینکه ۶ هزار شغل در حوزه آبزی‌پروری ایجاد شده است.

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان اینکه ایجاد مشاغل خانگی در حوزه آبزی‌پروری از رویکردهای این سازمان در استان است خاطرنشان کرد: اگر هر خانه روستایی از آب چاه برخوردار باشد می‌تواند حتی در زمینه تولید ماهی تأثیرگذار باشند.

درویشی گفت: اگر هر خانه روستایی از آب چاه برخوردار باشد می‌تواند ۲ تن ماهی تولید کند و اکنون ۳۵۰ منزل روستایی در این زمینه فعالیت دارند و با توجه به تکثیر ۷ گونه آبزیان در راستای بازسازی ذخایر در گیلان، بنابراین تنوع گونه‌ای را از برنامه‌های خود قرار دادیم.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)