گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان :

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال با برداشت محصول لوبیای کشاورزی در سطح گیلان معادل ۱۳۵ میلیارد تومان درآمد نصیب کشاورزان این استان شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  ابراهیم اکبرزاده در گفت‌وگویی  از آغاز برداشت محصول لوبیای کشاورزی در گیلان خبر داد و اظهار داشت: برداشت محصول لوبیای کشاورزی بهاره در سطح حدود ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان گیلان، قطب تولید این محصول در کشور آغاز شده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان در مورد روند برداشت محصول لوبیای کشاورزی بهاره توسط کشاورزان این استان عنوان کرد: طبق برآوردهای انجام شده انتظار داریم امسال تا نیمه تیرماه بیش از ۱۹ هزار تن پیله‌تر لوبیای کشاورزی از مزارع استان گیلان برداشت شود.

اکبرزاده با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده جهاد کشاورزی گیلان برداشت محصول لوبیای کشاورزی امسال معادل ۵ درصد بیشتر از سال قبل خواهد بود تصریح کرد:‌ افزایش عملکرد و بهبود کیفیت تولید محصولات کشاورزی از اولویت‌های جهاد کشاورزی گیلان است.

وی مهم‌ترین دلایلی که در افزایش میزان برداشت محصول لوبیای کشاورزی در گیلان مؤثر بوده است را برشمرد و در توضیح آن ابراز داشت: افزایش بارش باران و شرایط آب و هوایی مطلوب یکی از علت‌های بسیار مهمی است که امسال در رونق تولید و برداشت این محصول دخیل بوده است.

مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی گیلان میزان ارزش لوبیای کشاورزی که امسال در این استان برداشت می‌شود را برشمرد و خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال با برداشت محصول لوبیای کشاورزی در سطح گیلان معادل ۱۳۵ میلیارد تومان درآمد نصیب کشاورزان این استان شود.

اکبرزاده تعداد افرادی را که در گیلان به تولید محصول لوبیای کشاورزی مشغول هستند را ۱۶ هزار بهره‌بردار اعلام کرد و اظهار داشت:‌ شهرستان‌هایی نظیر شهرستان رشت، تالش، صومعه‌سرا و آستانه‌اشرفیه از مهم‌ترین مناطق تولید لوبیای کشاورزی در استان گیلان هستند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)