گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان
به میزبانی آستارای ایران؛

نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت افتتاح پروژه تیر الکترونیکی(e-TIR) در آستارای ایران برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  نشست تخصصی رؤسای گمرک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ظهر سه شنبه با هدف اجرای پروژه تیر الکترونیکی بین دو کشور به عنوان دومین تجربه جهانی پس از اجرای تیر الکترونیکی بین ایران و ترکیه در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

در این نشست فواید اجرای پروژه تیر الکترونیکی که تسهیل و تسریع در فرآیند گذر مرزی، جلوگیری از جعل و تقلب در ارسال اطلاعات مربوط به دفترچه تیر، تسریع در جریان ترانزیت محموله‌های تجاری، انتقال اطلاعات مندرج در دفترچهکارنه تیر به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان ممکن به منظور تسریع اطلاعات گذر مرزی است نیز بحث و بررسی شد.

لازم به ذکر است کاهش هزینه‌های مرتبط با ترانزیت مرزی و انتقال مسافر بین مرزهای بین المللی دو کشور مورد تحلیل قرار گرفت و اثرات ویژه اجرای تیر الکترونیکی بین دو کشور همسایه ایران و آذربایجان عنوان شد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست، اظهار کرد: گمرک‌ها در حال حاضر مرزها را به هم پیوند می‌دهند و نقش دو گمرک ایران و آذربایجان در در توسعه روابط دو کشور بسیار اثر گذار است.

مهدی میر اشرفی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان محکوم به همکاری‌های دو جانبه در تمامی زمینه‌ها هستند، افزود: برای رفاه دو ملت گمرکات دو کشور در تلاش و تعامل و دو جانبه هستند.

رئیس کل گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان اینکه بسیار شاد و خرسندیم که روابط گمرکی بسیار خوبی با گمرک ایران داریم، افزود: روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و با همکاری رؤسای جمهور دو کشور رو به پیشرفت است.

صفر مهدی اف تصریح کرد: احیای سرعت و تجارت سریع را با اجرای پروژه تیر الکترونیکی نیز شاهد خواهیم بود.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)