گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
به میزبانی آستارای ایران؛

نشست تخصصی رؤسای گمرک ایران و جمهوری آذربایجان با محوریت افتتاح پروژه تیر الکترونیکی(e-TIR) در آستارای ایران برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  نشست تخصصی رؤسای گمرک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از ظهر سه شنبه با هدف اجرای پروژه تیر الکترونیکی بین دو کشور به عنوان دومین تجربه جهانی پس از اجرای تیر الکترونیکی بین ایران و ترکیه در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا برگزار شد.

در این نشست فواید اجرای پروژه تیر الکترونیکی که تسهیل و تسریع در فرآیند گذر مرزی، جلوگیری از جعل و تقلب در ارسال اطلاعات مربوط به دفترچه تیر، تسریع در جریان ترانزیت محموله‌های تجاری، انتقال اطلاعات مندرج در دفترچهکارنه تیر به صورت الکترونیکی و در حداقل زمان ممکن به منظور تسریع اطلاعات گذر مرزی است نیز بحث و بررسی شد.

لازم به ذکر است کاهش هزینه‌های مرتبط با ترانزیت مرزی و انتقال مسافر بین مرزهای بین المللی دو کشور مورد تحلیل قرار گرفت و اثرات ویژه اجرای تیر الکترونیکی بین دو کشور همسایه ایران و آذربایجان عنوان شد.

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این نشست، اظهار کرد: گمرک‌ها در حال حاضر مرزها را به هم پیوند می‌دهند و نقش دو گمرک ایران و آذربایجان در در توسعه روابط دو کشور بسیار اثر گذار است.

مهدی میر اشرفی با بیان اینکه ایران و جمهوری آذربایجان محکوم به همکاری‌های دو جانبه در تمامی زمینه‌ها هستند، افزود: برای رفاه دو ملت گمرکات دو کشور در تلاش و تعامل و دو جانبه هستند.

رئیس کل گمرک جمهوری آذربایجان نیز در این نشست با بیان اینکه بسیار شاد و خرسندیم که روابط گمرکی بسیار خوبی با گمرک ایران داریم، افزود: روابط دو کشور در تمامی زمینه‌ها و با همکاری رؤسای جمهور دو کشور رو به پیشرفت است.

صفر مهدی اف تصریح کرد: احیای سرعت و تجارت سریع را با اجرای پروژه تیر الکترونیکی نیز شاهد خواهیم بود.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)