گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور گفت: رقم جدید برنج با عنوان “اَنام” با نیاز آبی پایین در استان گیلان معرفی‌ می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گرارش رویداد گیلان  مریم حسینی ظهر امروز در نشست خبری سازمان بسیج کشاورزی سپاه قدس گیلان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰۰ مهندس در راستای طرح مطلوب‌سازی برنج و جهت مربیگری و ارائه توصیه فنی به کشاورزان در استان گیلان، آموزش دیدند.

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور خاطرنشان کرد: با توجه به طرح تولید برنج با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه‌ها در کنار سازمان بسیج کشاورزی سپاه قدس گیلان همواره در راستای افزایش کمیت و کیفیت تولید برنج در استان گیلان و استان‌های شمالی گام برمی‌داریم.

حسینی با اشاره به اینکه در روزهای آتی به مدت ۶ روز، ۱۰۰ نفر از مربیان مؤسسه ملی تحقیقات برنج کشور جهت کار با دستگاه‌های شالیکوبی و سایر بخش‌های مرتبط آموزش می‌بینند افزود: مؤسسه ملی تحقیقات برنج کشور همواره در راستای امنیت غذایی گام برمی‌دارد.

وی با بیان اینکه کیفیت و کمیت برنج از مزرعه تا سفره به امنیت غذایی نیز کمک می‌کند خاطرنشان کرد: بسیج قشر زحمتکش و بی‌ادعای این سرزمین هستند که امیدواریم با تلاش‌های ارزشمند به خوبی بتوانند در راستای امنیت غذایی کشور گام بردارند.

رئیس مؤسسه تحقیقات برنج کشور در معرفی ارقام باکیفیت برنج در شمال کشور از جمله معرفی برنج ‌”اَنام” با نیاز آبی پایین در گیلان افزود: رقم جدید برنج با عنوان تیسا در مازنداران با ویژگی‌های زودرس، دانه بلند، با کیفیت و دارای پخت مناسب است و رقم اَنام، زودرس و با ظاهری همانند برنج ‌دم سیاه است.

حسینی به علایق کشاورزان به کشت پرمحصول برنج اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات در راستای خودکفایی برنج در استان‌های شمالی بر اساس یک برنامه مشخص شده که دارای موارد مهم و اساسی است در استان‌های شمالی انجام و اجرا می‌شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)