گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان
رئیس سازمان چای کشور:

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه تاکنون ۷۰ درصد بهای برگ های سبز چای خریداری شده از چایکاران شمال پرداخت شده است، گفت: ۱۲ هزار تن چای خشک نیز تولید شده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گرارش رویداد گیلان  حبیب جهانساز با اشاره به اینکه از نهم اردیبهشت امسال و با آغاز چین بهاره ۵۱ هزار و ۸۰۰ تن برگ سبز چای از باغات شمال کشور برداشت شده است، اظهار کرد: ارزش ریالی برگ‌های برداشت شده ۱۶۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد برگ‌های برداشت شده از نوع درجه یک هستند، افزود: ۱۶۰ کارخانه چایسازی در استان‌های گیلان و مازندران از برگ‌های خریداری شده ۱۲ هزار تن چای خشک تولید کرده اند.

رئیس سازمان چای کشور در ادامه با اشاره به مطالبات چایکاران، گفت: امسال تلاش شده تا پرداخت ها به روز بوده و هر هفته انجام شود.

وی با اشاره به اینکه امروز نیز بخشی از این مطالبات معادل ۲۵ میلیارد تومان به حساب چایکاران استان‌های گیلان و مازندران پرداخت شد، بیان کرد: با پرداخت این مبلغ در مجموع تاکنون ۱۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از بهای برگ‌های سبز چای پرداخت شده که معادل ۷۰ درصد ارزش برگ‌های چیده شده است.

جهانساز با بیان اینکه برگ‌های سبز چای در سه مرحله بهاره، تابستانه و پاییزه از باغات برداشت می شود، گفت: استان گیلان ۹۰ درصد چای کشور را تولید می کند.

 

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)