گزارش تصویری جشن میلاد امام رضا (ع) در پیاده راه فرهنگی رشت
گزارش تصویری اجتماع بزرگ رستگاران ویژه آمران به معروف و ناهیان از منکر در سالن اجتماعات ناجای رشت
گزارش تصویری اردو سالمندان آسایشگاه معلولین رشت توسط خادمیاران رضوی به حرم سیدجلال الدین اشرف
گزارش تصویری حمل پرچم آستان قدس توسط دوچرخه سواران از میدان شهدای ذهاب تا حرم مطهر سید جلال الدین اشرف
گزارش تصویری اولین جشنواره ملی چای در لاهیجان
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل:

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان پیشرو در اجرای پرونده الکترونیکی سلامت است، گفت: پرونده الکترونیکی سلامت بسیاری از مشکلات نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی را برطرف می‌کند.

..................... تاریخ انتشار:۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گرارش رویداد گیلان  ذبیح‌الله نیکفر  با اشاره به اجرای پرونده الکترونیکی سلامت در گیلان اظهار کرد: این طرح آزمایشی در سه استان گیلان، زنجان و گلستان اجراشده که در ارزیابی‌ها گیلان استان برتر شناخته‌شده است.

وی با اشاره به آموزش دیگر استان‌ها برای اجرای این طرح گفت: کارشناسان استان‌های اصفهان، فارس، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه علوم پزشکی ایران برای الگوبرداری از اجرای پرونده الکترونیکی سلامت به گیلان آمدند و آموزش‌دیده‌اند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای این طرح از اقدامات تشخیصی تکراری و تجویز و دریافت دارو‌های تکراری جلوگیری می‌کند، تصریح کرد: پرونده الکترونیکی سلامت بسیاری از مشکلات نسخه‌نویسی و نسخه‌پیچی را برطرف می‌کند و روند درمان را سرعت می‌بخشد.

نیکفر با اشاره به تصویب اختصاص اعتبار برای ساخت بیمارستان هزار تختخوابی مگاهاسپیتال یا بیمارستان جامع در گیلان افزود: زیرساخت فاز نخست این بیمارستان با ۴۰۰ تخت در سایت لاکان در دست اجراست که ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به مشکلات بیمارستان جدید پیروز لاهیجان اشاره کرد و گفت: برای مجهز شدن این بیمارستان به دستگاه CT SCAN و دستگاه اکسیژن ساز با وزیر بهداشت و درمان رایزنی شده است و قرار است معاون درمان این وزارتخانه به‌زودی به لاهیجان سفر کند، قرار است دو هکتار زمین در کنار بیمارستان پیروز برای ایجاد همه بخش‌های بیمارستانی و مراکز علمی بیمارستانی در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون بهداشت، درمان و آموزش مجلس شورای اسلامی یکی از مشکلات بیمارستان‌های استان را پرداخت نشدن حق بیمه برشمرد و افزود: بیمه تأمین اجتماعی حدود ۱۵۰ میلیارد تومان به دانشگاه‌های علوم پزشکی بدهکار است.

نیکفر با اشاره به پرداخت نشدن حق بیمه‌ها از آذر ۹۷ تاکنون گفت: بر اساس بررسی اسناد، بیمارستان پیروز لاهیجان چهار و نیم میلیارد تومان از بیمه‌ها طلبکار است که اگر به‌موقع پرداخت شود می‌تواند بسیاری از مشکلات این بیمارستان را برطرف کرد.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)