گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
امام‌جمعه رودبار ؛

امام‌جمعه رودبار با بیان اینکه هیچ اعتمادی در مذاکره با آمریکا نیست گفت: برخی افراد به لبخندهای کدخدا دل‌خوش کردند که تجربه ثابت کرده پشت این لبخندها، ترفندهای کینه‌توزانه نهفته است.

..................... تاریخ انتشار:۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسن سیدمحمدی ظهر امروز در آئین نماز عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مصلی این شهرستان با اشاره تعامل خوب ایران با دنیا اظهار کرد: راه پیشرفت کشور درگرو مذاکره با آمریکا و سردمدارانش نیست بلکه راه توسعه کشور نگاه به توانمندی‌های داخلی است.

وی با بیان اینکه هیچ اعتمادی در مذاکره با آمریکا نیست گفت: مذاکره با آمریکا، حکایت از یک سوراخ چند بار گزیده شدن است و انقلاب اسلامی این تجربه را تکرار نخواهد کرد.

امام‌جمعه شهرستان رودبار با اشاره به دل‌خوش بودن برخی افراد به لبخندهای آمریکا افزود: برخی افراد به لبخندهای کدخدا دل‌خوش کردند که تجربه ثابت کرده پشت این لبخندها، ترفندهای کینه‌توزانه نهفته است.

تأکید بر شفاف‌سازی اموال و دارایی مسؤولین
سیدمحمدی با تأکید بر شفاف‌سازی اموال و دارایی مسؤولین تصریح کرد: میزان درآمد، اموال و دارایی مسئولین باید شفاف‌سازی شود و مشخص شود که این دارایی‌ها و پول‌های میلیاردی برخی مسؤولین از کجا به‌دست‌آمده است.

وی با تأکید بر برخورد جدی با هتاکان عفاف و حجاب در کشور، به مورد ضرب و شتم قرار گرفتن بانوی محجبه در خمام رشت اشاره کرد و گفت: کار بجایی رسیده که خانم محجبه مردد است که با چادر از خیابان عبور کند یا خیر، خاک‌برسر مسئولینی که این‌گونه نسبت به بی‌بندوباری و بی‌عفتی بی‌تفاوت هستید.

امام‌جمعه رودبار با ابراز گلایه از وضعیت نامطلوب عفاف و حجاب در شهرستان رودبار از سوی گردشگران و مسافرین افزود: وضعیت مسافرین و گردشگران در شهرستان رودبار به‌گونه‌ای شده که می‌توانید اروپا را در رودبار ببینید.

استفاده ابزاری از بانوان در برخی همایش‌ها و جشنواره‌ها
سیدمحمدی با انتقاد از عملکرد انفعالی متولیان فرهنگی در خصوص عفاف و حجاب اذعان کرد: ۲۸ سازمان در بخش فرهنگ دخیل هستند ولی عملکرد مفیدی از آنان مشاهده نمی‌شود و گویی متولیان فرهنگ در خواب هستند.

وی با تقدیر از تلاش‌های نیروی انتظامی در بخش کنترل عفاف و حجاب بیان کرد: از بین سازمان‌های متولی ازجمله صداوسیما، فرهنگ و ارشاد، تبلیغات اسلامی و غیره، فقط نیروی انتظامی در این راستا وارد عمل شده و مابقی عملکرد منفعلانه دارند.

امام‌جمعه رودبار با اشاره به استفاده ابزاری از بانوان در برخی همایش‌ها و جشنواره‌ها خاطرنشان کرد: اگر از این به بعد در شهرستان مشاهده شود که از بانوان بالباس‌های مثلاً محلی با وضعیت نامناسب، برای همایش استفاده‌شده درب آن همایش را می‌بندم.

سیدمحمدی با انتقاد از بی‌تفاوتی مسؤولین نسبت به مسائل فرهنگی گفت: آقایان مسؤول اگر به‌کارگیری از بانوان در این همایش‌ها خوب است چرا از زنان و دختران خودتان برای این کار استفاده نمی‌کنید؟

وی با اشاره به حل بخشی از مشکلات آب شالیزارهای رستم‌آباد افزود: نبود رویکرد پیش‌بینی و پیشگیری در مدیریت شهرستان سبب شده تا بسیاری از مشکلات از این قبیل به وجود بیاید.

امام‌جمعه رودبار با تأکید بر حضور میدانی مدیران در حل مشکلات مردم اذعان کرد: ما مسؤولیم نه ارباب و پادشاه و نسبت به مسؤولیتی که به ما داده‌اند وظیفه سنگینی داریم.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)