گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس بسیج رسانه گیلان از برگزاری پویش سواد رسانه‌ای در ۱۰۰ مسجد استان گیلان به‌منظور ارتقای سطح سواد رسانه‌ای خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:12 ژوئن 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان  مهدی پارسا امروز در دیدار با رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار در این اداره با اشاره به آغاز پویش سواد رسانه‌ای در استان اظهار کرد: این پویش سواد رسانه‌ای به‌منظور ارتقای سطح سواد رسانه‌ای در ۱۰۰ مسجد استان گیلان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به گستردگی و قدرت فضای مجازی در جامعه افزود: همایش سواد رسانه‌ای می‌تواند دیدگاه و بصیرت مردم را نسبت به نحوه درست استفاده از فضای مجازی تغییر دهد.

رئیس بسیج رسانه استان گیلان از برگزاری انتخابات خبرنگاران و روزنامه‌نگاران بانوان در استان خبر داد و گفت: بانوان گیلان در حوزه رسانه و خبرنگاری توانمند هستند و تشکیل انجمن بانوان روزنامه‌نگار و خبرنگار که متشکل از خبرنگاران بانوی روزنامه‌ها، سایت‌ها و خبرگزاری‌های استان است به‌منظور بیان دغدغه و مطالبه گری حوزه بانوان استان صورت گرفته است.

پارسا با اشاره به تشکیل اتحادیه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران حاشیه خزر در گیلان بیان کرد: سه استان شمالی کشور دارای دغدغه‌های مشترکی هستند و این اتحادیه می‌تواند در بیان دغدغه‌ها و مشکلات مشترک سه استان کارهای ارزشمندی را در راستای حل آنان انجام دهد.

وی با اشاره به اعزام ۴۵ خبرنگار گیلانی به کربلا و نجف در ایام اربعین حسینی افزود: با هماهنگی‌های صورت گرفته، قرار است در این اردو، خبرنگاران گیلانی از مکان‌های فرهنگی بغداد نیز بازدید کنند.

رئیس  بسیج  رسانه  استان  گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره برون‌مرزی مطبوعات برای نخستین بار در استان گیلان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود در این جشنواره بیش از سه هزار اثر از ۴۵ خبرنگار گیلانی در اردوی کربلا و نجف منتشر شود که ظرفیت خوبی جهت برگزاری جشنواره برون‌مرزی مطبوعات در استان گیلان است.

بلاتکلیفی ساختمان بازنشستگان شهرستان رودبار

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رودبار نیز در این نشست اظهار کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران شهرستان رودبار دارای توانمندی‌های بالایی هستند که در ارائه مشکلات و پیگیری برای رفع آنان تلاش می‌کنند.

خشنود ضیایی با اشاره مشکل ساختاری جامعه هنری و رسانه‌ای شهرستان رودبار گفت: اتاق فعلی بازنشستگان رودبار در این اداره، سال‌هاست که در اختیار بازنشستگان قرارگرفته و با احداث  ساختمانی مجزا برای آنان، انتظار می‌رود این اتاق در اختیار ارشاد رودبار قرار گیرد.

وی با اشاره به احداث ساختمان مجهز برای بازنشستگان در پارک شهید چمران رودبار افزود: برای احداث ساختمان بازنشستگان رودبار هزینه میلیاردی شده ولی هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

رئیس  فرهنگ  و  ارشاد  اسلامی رودبار با اشاره به بلاتکلیفی ساختمان بازنشستگان این شهر تصریح کرد: اگر اتاق فعلی بازنشستگان در ارشاد رودبار تخلیه نمی‌شود لااقل بخشی از ساختمان جدید  بازنشستگان را باید به جامعه هنری و رسانه‌ای شهرستان برای انجام فعالیت‌های مربوطه اختصاص داد.

ضیایی با اشاره به تعامل سازنده و اثرگذار بسیج رسانه شهرستان رودبار با ارشاد اسلامی، بیان کرد: با حضور  قربانپور مسؤول جدید بسیج رسانه شهرستان، انسجام، همدلی و تعامل خوبی بین رسانه‌ها  و  خبرنگاران شهرستان ایجادشده است.

وی با بیان  اینکه رسانه‌ها چشم بینای جامعه هستند، افزود: رسانه اگر انتقاد سازنده در راستای حل مشکلات مردم نکنند رسالتشان را به‌خوبی انجام نداده‌اند و اداره ارشاد نیز تا جایی که در توان دارد حامی اصحاب رسانه است.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)