گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان از آمادگی ۳۰ پایگاه ثابت و موقت برای اجرای طرح تابستانه هلال احمر استان خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  ولی پور ، با بیان اینکه امسال هم طبق سنوات گذشته در سطح استان اردوهایی را برای بهره مندی از جوانان عضو هلال احمر در دستور کار داریم گفت: بالغ بر ۳۰هزار عضو داوطلب جمعیت هلال احمر در استان فعالیت دارند که یکی از اولویت های جمعیت هلال احمر در شش ماهه اول امسال برگزاری اردوهای عمومی و تخصصی است.

وی افزود: نیروهای امدادی هلال‌احمر استان در ۳۰ پایگاه ثابت، موقت و سیار به اجرای طرح امداد و نجات تابستانه می‌پردازند.

ولی پور همچنین به ناوگان پشتیبانی هلال احمر طی یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: در این راستا در نظر داریم با کمک استاندار و مسئولین ستادی جمعیت، تعداد موتور سیکلت و قایق موتوری را به ناوگان جمعیت هلال احمر استان اضافه کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با بیان اینکه شیوه نامه امداد و نجات سواحل بر عهده جمعیت هلال احمر است خاطرنشان کرد: بیش از ۴۰۰نقطه حادثه خیز در سطح سواحل استان داریم و در این زمینه اعلام آمادگی حضور نیروهای امدادی را در صورت داشتن امکانات؛ استقرار امدادگران و حق الزحمه حقوق آنان مطرح شده است.

وی تصریح کرد: ۹شهر ساحلی مجاز در استان وجود دارد که ۱۵۰نفر از نیروها بطور شبانه روز در پایگاه ها حضور دارند و در طرح سواحل نیز ۲۰۰نفر به ظرفیت نیروها اضافه خواهند شد.

ولی پور با اشاره به پیشزفت ۴۰ درصدی  پایگاه آغوزی در سیاهکل و زیاز در رحیم آباد رودسر گفت: برای اتمام این دو پروژه ۷۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است و تاکنون ۳۰۰میلیون تومان آن تامین شده است.

وی ادامه داد: برای اتمام پروژه دو انبار امدادی در شفت و فومن ۴۰۰میلیون تومان اعتبار نیاز است.

مدیرعامل هلال احمر استان گیلان با اشاره به استقرار پایگاه هوایی در چاف لنگرود گفت: تاکنون ۶ میلیارد تومان برای مرکز امداد هوایی هزینه شده است و ۳ میلیارد تومان نیز برای ساخت سازه های سوله انبار، مرکز نگهداری سگ های تجسس و انبار روباز نیاز است.

وی افزود: پایگاهی که در چاف ساخته شده است در اصل مرکز پشتیبانی عملیات امداد و نجات در حوادث بزرگ است.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)