گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با انتقاد از اینکه در سال‌های اخیر ترویج زندگی مرفهانه در تولیدات رسانه ملی گسترش یافته است گفت: جذب جوانان مومن، متعهد، انقلابی و بومی باید در دستور کار مسئولان صداوسیما مرکز گیلان قرار گیرد.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در مراسم معارفه مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز گیلان با تشکر از تلاش‌های مدیرکل سابق این سازمان و آرزوی توفیق برای مدیرکل جدید اظهار داشت: صداوسیما به فرموده امام خمینی(ره) همچون دانشگاه در کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به سه محور موثر در تولید برنامه‌های صداوسیما گفت: مسئولان، مخاطبان و برنامه‌ها سه محور اصلی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند و اگر هر کدام مدبرانه، هوشمندانه و مسئولانه عمل کنند، رسانه ملی به ایفای نقش عظیم انقلابی و اسلامی خود دست می‌یابد.

وی با بیان اینکه قصوراتی در گذشته رخ داده است اما بخشی از آن نیز جبران شده است خاطرنشان کرد: صداوسیما باید در تراز نظام اسلامی و آرمان‌های انقلاب و امام خمینی(ره) باشد زیرا کار رسانه با فرهنگ جامعه در ارتباط است و از این رو اهمیت به‌سزایی دارد.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: مسئولان فعال در بخش رسانه باید جامعه و محیط پیرامون خود را به درستی بشناسند و از سعه صدر ویژه برخوردار باشند، همچنین از بی‌عدالتی پرهیز کنند و در تلاش برای تهیه برنامه‌های مفید و علمی باشند.

آیت‌الله فلاحتی با تأکید بر اینکه مسئول فعال در حوزه رسانه باید از تازه‌های رسانه‌های جمعی مطلع باشد افزود: یک مسئول وظیفه‌شناس باید مخاطبان خود را به درستی بشناسد و بتواند مجموعه تحت مدیریت خود را مدبرانه کنترل کند و در صدد رفع نقایص موجود باشد تا بتواند به اهداف تعیین شده دست یابد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان شناسایی صاحب‌نظران در حوزه رسانه را مهم ارزیابی کرد و گفت: رسانه میدان حضور اهل فرهنگ و معرفت است و این وظیفه همه مسئولان فعال در این حوزه است که با شناسایی افراد متعهد، انقلابی و صاحب‌نظر برای ارتقاء سازمان تحت مدیریت خود بکوشد.

وی با بیان اینکه مخاطب شناسی هنری است که از عهده هر کسی برنمی‌آید تصریح کرد: خطیب باید در نگاه نخست مخاطبان و نیازهای آنان را بشناسد و با درنظر گرفتن سن مخاطب برنامه تولید کند؛ درنظر گرفتن منطقه جغرافیایی، مذهب و میزان علم مخاطب نیز در تولید برنامه اهمیت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به ویژگی برنامه‌های صداوسیما ابراز داشت: نوآفرینی و داشتن تفکر خلاقانه، توجه به دین و آیین مردم، توجه به بازتاب برنامه‌ها، گنجاندن ارزش‌های دینی در تولیدات و معرفی آیین اسلام از جمله مهم‌ترین نکات برای تولید برنامه در رسانه ملی است.

امام جمعه رشت ایجاد نشاط اجتماعی توسط رسانه ملی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: تاثیر اسلام و دین بر زندگی مردم غیرقابل کتمان است؛ توجه به ایجاد تنوع و رعایت حریم‌های انسانی و اسلامی در برنامه‌ها و همچنین پرهیز از گسترش بی‌بند و باری نیز مهم است.

وی با انتقاد از اینکه در سال‌های اخیر ترویج زندگی مرفهانه در تولیدات رسانه ملی گسترش یافته است تصریح کرد: جذب جوانان مومن، متعهد، انقلابی و بومی باید در دستور کار مسئولان صداوسیما مرکز گیلان قرار گیرد زیرا استفاده از نیروهای دل‌داده به نظام و انقلاب موجب کسب رضایت خداوند می‌شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)