گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت
نماینده مردم رودسر و املش :

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان قابل قبول نیست.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  اسدالله عباسی با بیان اینکه مردم ساکن در مناطق سیل‌زده رودسر و املش با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند اظهار داشت: روند بازسازی و جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیلاب و رانش زمین در مناطق سیل‌زده رودسر و املش به‌هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با اشاره به اینکه در یکسال اخیر سیلاب‌های متعددی در این شهرستان‌ها به‌وقوع پیوسته است عنوان کرد: در پی بروز سیلاب‌ و رانش زمین مردم روستاهای سیل‌زده متحمل مشکلات و سختی‌های بسیار زیادی شده و برخی از آن‌ها منازل مسکونی خود را از دست دادند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تخریب بسیاری از واحدهای مسکونی مردم به علت بروز سیلاب و وقوع رانش زمین را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: منطقه کاکرود شهرستان رودسر در خرداد ۹۷ به‌علت سیلاب و رانش زمین دچار خسارت‌های زیادی شد اما تاکنون اقدام عملی برای بازسازی آن انجام نشده است.

عباسی سیلاب‌های ابتدای امسال در بخشی از مناطق رودسر و املش را نیز متذکر شد و ابراز داشت: با گذشت مدت‌ها از وقوع سیلاب هنوز هیچ اقدام اساسی و عملی برای بازسازی واحدهای مسکونی مردم که در جریان این حادثه از بین رفته انجام نشده است و مردم همچنان دچار مشکلات عدیده هستند.

وی طرح مسائل کارشناسی و گذران مصوبات بدون یک خروجی مناسب را تنها فعالیت انجام شده جهت کمک به مردم سیل‌زده رودسر و املش دانست و افزود: مردم و ساکنان مناطقی که دچار سیلاب و رانش زمین شده‌اند با گذشت مدت‌ها از وقوع حادثه منتظر کمک مسئولان و دستگاه‌های ذیربط هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس جبران سریع خسارت‌های ناشی از سیلاب و رانش زمین در شهرستان‌های رودسر و املش را خواستار شد و بیان داشت: در حال حاضر مردم مناطق سیل‌زده برای سکونت مجبور به اجاره منزل در حاشیه شهرها شده‌اند و وضعیت خوبی ندارند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با تأکید بر اینکه پیگیری‌‌های لازم برای رفع مشکلات مردم مناطق سیل‌زده همچنان در حال انجام است عنوان کرد: از مسئولان و دستگاه‌های ذیربط انتظار داریم برای حل مشکل مردم به کمک آن‌ها رفته و هر چه سریع‌تر در این مورد چاره‌ای بیاندیشند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)