گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده ولی‌فقیه در گیلان :

نماینده ولی‌فقیه در گیلان گفت: تحقق مردم‌سالاری دینی اساس کار نظام اسلامی بوده و رهبر انقلاب نیز می‌خواهند جامعه را بر اساس عدالت و مردم‌سالاری دینی نگه دا‌رند.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آیت‌الله رسول فلاحتی شامگاه سه‌شنبه در جلسه تفسیر آیات سوره حجر قرآن کریم در رشت اظهار داشت: خداوند متعال بر مسلمانان واجب کرده است که وقتی به بلوغ رسیدند نماز بخوانند و در ماه مبارک رمضان نیز روزه بگیرند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه خداوند متعال بر پیامبر اکرم(ص) منت نهاد افزود: پیامبراکرم(ص) در مسائل مختلف اجتماعی با مشکلات متعددی روبه‌رو بودند و خداوند در آیات سوره حجر قرآن کریم به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام تسلی داده است.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اینکه خداوند متعال در اسلام بر مسلمانان منت گذاشته و بعضی از احکام که در دیگر ادیان الهی وجود داشت را برای مسلمانان برداشت گفت: خداوند بر مسلمانان منت گذاشت و حتی در هنگام مسافرت نیز نماز انسان شکسته است و روزه نمی‌گیرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه امام راحل در گذشته تلاش‌ها کردند و امروز هم رهبر معظم انقلاب می‌خواهند جامعه را بر اساس عدالت و مردم‌سالاری دینی نگه دارند تصریح کرد: پیامبر‌اکرم(ص) نیز از چنین موقعیتی برخوردار بودند و زود هم پیر شدند.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان اظهار داشت: خداوند به پیامبر‌اکرم(ص) فرمود که ما به تو سوره حمد دادیم و این سوره ۷ آیه دارد ضمن اینکه بسم الله الرحمن الرحیم در این سوره، آیه برتر است.

وی با بیان  اینکه تمام زمین و زمان در مقابل ۷ آیه سوره حمد، بی‌ارزش هستند خاطرنشان کرد: اگر حتی تمام دنیا را جمع کنیم باز در برابر ۷ آیه سوره حمد هیچ است در این راستا بعضی از آیات قرآن کریم تعدادی از دیگر آیات را روشن و تصدیق می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به برخی آیات قرآن کریم که تکرار هم شدند عنوان کرد: تکرار آیات قرآن کریم سبب تحریف نشدن این کتاب آسمانی شد بنابراین تکرار این آیات در قرآن دارای حکمتی بوده و اثرات مثبتی نیز با خود به همراه دارد.

آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه تورات و انجیل تحریف شدند اما بنا به اعتقاد مسلمانان و حتی بسیاری از غیرمسلمانان، حتی کلمه‌ای از قرآن کریم و این کتاب الهی تحریف نشده است افزود: تکرار برخی آیات در قرآن کریم یکی از دلایل محفوظ ماندن این کتاب الهی است.

امام جمعه رشت تصریح کرد: زمانی که انسان قرآن تلاوت می‌کند، خداوند معنا و مفهوم جدیدی را به روی او می‌گشاید بنابراین تکرار آیات در قرآن کریم موجب می‌شود تا معانی و دنیای جدیدی به روی انسان گشوده شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)