گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل سازمان صداوسیمای مرکز استان گیلان بر مطالبه‌گری صداوسیما از مسؤولان برای حل مشکلات مردم تأکید شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  مراسم تکریم و معارفه مدیرکل جدید سازمان صداوسیمای مرکز استان گیلان پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

صداوسیما باید برای رفع مشکلات مردم مطالبه گری کند

معاون امور استان‌ها صداوسیما با اشاره به اینکه گیلان در کنار زیبایی‌ها نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، اظهار کرد: گیلان فرصت خوبی برای پیشرفت دارد و اولین سریال ۳۰۰ قسمتی صداوسیما کشور نیز قرار است در گیلان ساخته شود.

علی دارابی با بیان اینکه گیلان مینیاتوری از ایران بزرگ است، گفت: گیلان با توجه به دارا بودن جنگل، کوه، دریا و طبیعت مثال‌زدنی نباید مشکل بیکاری و اقتصادی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مردم گیلان شایسته بهترین خدمات هستند، بیان کرد: گیلان نیاز به کار جدی دارد و باید مسؤولان مشکلات مردم را برطرف کنند.

معاون امور استان‌ها صداوسیما با بیان اینکه صداوسیما زبان مردم است، گفت: صداوسیما باید برای رفع مشکلات مردم مطالبه گری کند زیرا این آرامش و امنیت را مدیون خون شهدا هستیم و ما باید پاسدار خون شهدا باشیم.

وی با اشاره به اینکه رسانه باید مطالبه گر باشد بیان کرد: رسانه باید حامی و همراه مسئولان باشند و از اتهام دولتی بودن، نباید ترسی داشته باشد زیرا مسئولان خادمین ملت هستند.

دارابی با بیان اینکه مدیرکل جدید صداوسیما مرکز گیلان، مدیری جوان، انقلابی و اهل تحول و نوآوری است، تصریح کرد: مهندس باقرزاده مراحل مسؤولیت‌ها را پله به پله طی کرده‌اند و بنده ایشان را بیش از ۲۰ سال است که می‌شناسم و امید داریم در دوران مدیریت خود منشأ خدمات بیشتری باشند.

صداوسیما در کشور دانشگاه است

نماینده ولی‌فقیه در گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه صداوسیما در کشور دانشگاه است، اظهار کرد: سه محور مهم در صداوسیما، محور مسئولان، مخاطبان و برنامه‌ها هستند.

آیت‌الله رسول فلاحتی با اشاره به اینکه قصورهای در دوره‌های گذشته در صداوسیما بوده است که جبران شده است افزود: مسئولان صداوسیما در تحت زعامت مقام معظم رهبری تلاش می‌کنند تا برنامه‌ها به‌خوبی به سمع و نظر مردم برسد.

وی با اشاره به اینکه مسؤولان صداوسیما باید از سعه‌صدر ویژه برخوردار باشند، بیان کرد: مسؤولان صداوسیما باید دائم در تلاش برای تدارک برنامه‌های دقیق و علمی باشند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با بیان اینکه صداوسیما باید مخاطبان خود را به‌خوبی بشناسد، گفت: مسؤولان باید مجموعه خود را مدبرانه و عاقلانه مدیریت کنند و درصدد رفع نواقص باشند.

فلاحتی با تأکید بر اینکه مسؤولان صداوسیما باید گوشی شنوا و چشمی بینا داشته باشد گفت: مسؤولان باید صاحب‌نظران را وارد بحث نظارت و پیشنهاد کنند.

وی با اذعان به اینکه مخاطب شناسی هنری است که هرکس ندارد، بیان کرد: مسؤولان و کارکنان صداوسیما باید با توجه به سلایق مخاطبان برنامه تولید کنند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه باید به بازتاب برنامه‌ها و گفتمان‌ها توجه شود، تصریح کرد: دنیای یهود به‌تمامی هنرمندانشان این موضوع را منتقل کرده که آیین یهود باید در فیلم‌ها و سریال‌ها و برنامه‌های تلویزیونی منتقل شود.

فلاحتی با بیان اینکه صداوسیما نباید زندگی مرفهانه و ثروتمندانه را ترویج کند گفت: مسؤولان در تولید برنامه‌ها دقت بیشتری داشته باشند و برنامه‌ها را بر پایه دستورات دینی تولید کنند.

مردم باید از مسؤولان مطالبه گری کنند

استاندار گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه نقش صداوسیما در کشور نقش مهمی است، اظهار کرد: بیان مشکلات مردم و انعکاس فعالیت‌های مسئولان ازجمله فعالیت‌های مهم صداوسیما است.

مصطفی سالاری با اشاره به اینکه صداوسیما امروز ابزار مهمی برای امربه‌معروف و نهی از منکر است افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر باید متناسب با شرایط روز تغییر کند.

وی با بیان اینکه شیوه‌های مختلفی برای امربه‌معروف و نهی از منکر وجود دارد، گفت: از صداوسیما و فضای مجازی باید برای امربه‌معروف و نهی از منکر استفاده کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه از نظارت مردم بر عملکرد مسؤولان دولتی استقبال می‌کنیم، افزود: مردم باید از مسؤولان مطالبه گری کنند و وظیفه مسؤولان خدمت به مردم است.

سالاری با اشاره به اینکه صداوسیما صحبت‌های مسئولان را بدون کم‌وکاست منتشر کند، گفت: صداوسیما گاهی اوقات مطالب مطرح‌شده را تقویت و اضافه می‌کند که برخی مواقع موضوع صحبت عوض می‌شود.

انعکاس فرهنگ گیلانیان انتظار مردم از صداوسیما

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه مدیرکل سابق صداوسیما گیلان آرامشی خاص داشت، اظهار کرد: مدیرکل سابق تلاش‌های زیادی برای سازمان صداوسیما گیلان انجام داد.

محمدصادق حسنی با اشاره به اینکه مدیرکل جدید نیز از مدیران پرتلاش سازمان هستند، بیان کرد: انعکاس فرهنگ گیلانیان انتظار مردم از صداوسیما گیلان است.

وی با اشاره به اینکه انعکاس مشکلات مردم در صداوسیما گیلان مشهود نیست، گفت: صداوسیما برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کند و این مطالبه مردم از صدا و سما گیلان است و این استان، استانی مهمان‌پذیر و مهمان‌نواز است اما این مسئله به این معنی نیست که برخی از مهمانان در استان هنجارشکنی کنند.

هزینه بیشتر در حوزه فرهنگ

مدیرکل سابق سازمان صداوسیما مرکز گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه صداوسیما کثرت تأثیرگذاری فروانی دارد، اظهار کرد: فعالیت دو ساله در گیلان برای من افتخار بود.

حسن ظهیری با اشاره به اینکه بی‌شک موفقیت‌های صداوسیما مرهون کمک‌های مسؤولان استانی بوده است، افزود: در حوزه فرهنگ بیش از این باید هزینه شود.

وی با اشاره به اینکه پیوست فرهنگی در جامعه بسیار کم است تصریح کرد: صداوسیما بهترین عرصه برای کمک و همکاری در حوزه جامعه است و باید از این ظرفیت استفاده شود.

دسترسی مستقیم به مردم و حضور بی‌واسطه بین مردم وظیفه صداوسیما است

مدیرکل سازمان صداوسیمای مرکز گیلان نیز در این مراسم با بیان اینکه گیلان استانی صاحب فرهنگ است، اظهار کرد: گیلان پناهگاه آل علی (ع) و سرزمین میرزا کوچک خان جنگلی است.

محمدباقر باقرزاده با اشاره به اینکه گیلان سرزمین هشت هزار شهدای دفاع مقدس و ۲۳ شهدای مدافع حرم است، افزود: استان گیلان سرزمین عارف وارسته حضرت آیت‌الله محمدتقی بهجت فومنی است.

وی با اشاره به اینکه دسترسی مستقیم به مردم و حضور بی‌واسطه بین مردم وظیفه صداوسیما است، افزود: درک دقیق و واقعی مطالبات مردم به علت نزدیکی به آن‌ها است.

مدیرکل سازمان صداوسیمای مرکز گیلان با تأکید بر اینکه صداوسیما مرکز گیلان در کنار مردم است بیان کرد: وحدت مردم گیلان در غرب استان، مثال‌زدنی است و در حد معرفی به جهان اسلام است.

باقرزاده با اشاره به اینکه رسانه ملی نقش همیشگی در توسعه گفتمان اسلامی دارد، بیان کرد: صداوسیما مرکز گیلان سرباز فرهنگ ایثار و شهادت بوده و وامدار رشادت‌های شهدا است.

وی با بیان اینکه صداوسیما زبان گویای مردم و نظام اسلامی است گفت: صداوسیما مرکز گیلان باید صدای مردم را بیشتر منتشر کند تا مسؤولان برای حل مشکلات مردم بیشتر تلاش کنند.

مدیرکل سازمان صداوسیمای مرکز گیلان با بیان اینکه باید برای گفتمان انقلاب اسلامی و آموزه دینی تلاش کرد، افزود: حفظ مخاطبان فعلی و جذب مخاطبان جدید جزو برنامه‌های ما است.

باقرزاده با اشاره به اینکه باید از تولید برنامه‌های تکراری جلوگیری شود بیان کرد: فضای مجازی را باید جدی گرفت زیرا فرصتی برای فعالیت‌های رسانه‌ای است.

، در پایان این مراسم با تقدیر از زحمات حسن ظهیری، محمدباقر باقرزاده به‌عنوان مدیرکل جدید سازمان صداوسیمای مرکز گیلان معرفی شد.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)