گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان از ثبت جهانی روستای قاسم‌آباد رودسر با محوریت چادرشب بافی و صنایع دستی، با حضور نماینده یونسکو خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان شهروز امیر انتخابی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه باید از همه امکانات گردشگری استان گیلان به‌درستی استفاده شود، اظهار کرد: استان گیلان یکی از استان‌های برتر به لحاظ امکانات گردشگری و تاریخی است که همیشه موردتوجه جهانیان بوده و اگر به آن توجه شود بسیار برای استان در عرصه‌های مختلف مفید است.

وی از ثبت جهانی روستای قاسم‌آباد رودسر گیلان خبر داد و گفت: روستاهای بسیار زیادی در استان گیلان وجود دارد که می‌توانند ثبت جهانی یونسکو شوند و در همین راستا جمعه همین هفته با حضور نماینده یونسکو  این روستا با محوریت چادرشب بافی و صنعت دستی ثبت جهانی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به برنامه‌های هفته صنایع‌دستی بیان کرد: میراث فرهنگی در این هفته برنامه‌های گوناگونی از جمله همایش ملی هنرهای سنتی، تورهای کارآگاهی و‌ نمایشگاه صنایع‌دستی در دستور کار قرار دارد که قطعاً اجرایی می‌شود.

امیرانتخابی با اذعان به اینکه برای توسعه گردشگری در استان گیلان باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده شود تصریح کرد: ما در استان سرمایه‌گذاران بسیار زیادی داریم که باید شرایط را برای جذب این سرمایه‌گذاران فراهم کنیم به همین دلیل در این هفته پنج واحد بوم گردی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رودسر، بندرانزلی، سنگر و لنگرود به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به تعداد هنرمندان موجود در حوزه صنایع‌دستی گفت: ۲۴ هزار هنرمند صنایع‌دستی گیلانی در ۸۰ رشته فعالیت می‌کنند که ۱۹ هزار نفر از این هنرمندان را بانوان تشکیل می‌دهند.

 

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)