گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
فرماندار آستارا:

فرماندار آستارا گفت: معافیت ۲۰۰ لیتری پرداخت مابه التفاوت قیمت سوخت در جایگاههای مرزی برای رانندگان ترانزیت از امشب اجرایی می گردد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حسن رستم زاد عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته، موضوع اعطای معافیت ۲۰۰ لیتری پرداخت مابه‌التفاوت قیمت سوخت از امشب در مرز آستارا اجرا می‌شود.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه این طرح در جایگاه‌های مرزی برای رانندگان ناوگان ایرانی خروجی از مرز کشور اعمال می‌شود افزود: این طرح  از شامگاه امروز سه‌شنبه بیست و یکم خردادماه امسال و برای نخستین بار از مرز آستارا عملیاتی می‌گردد.

رستم زاد بابیان اینکه این طرح از مصوبات و بخشنامه ارسالی از وزارت کشور است تصریح کرد:  متأسفانه به دلیل مشکلات فنی و انجام هماهنگی‌های بین بخشی، زمان اجرایی شدن آن از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به تعویق افتاده بود.

وی با اینکه با توجه به تردد بالای خودروی ترانزیتی از مرز آستارا پیگیری آغاز این طرح در دستور کار قرار گرفت افزود: جهت حمایت از رانندگان زحمتکش پیگیری‌های لازم از طریق استانداری انجام و اقدامات اجرایی آن امروز به پایان رسید.

فرماندار آستارا با تأکید بر اینکه این اقدام حمایتی در جهت کمک به رقابت هم‌وطنان شاغل در بخش حمل‌ونقل بین‌المللی، با ناوگان خارجی خواهد بود گفت: امیدواریم با تعدیل در قیمت ترانسفر کالا به کشورهای هم‌جوار، گامی در جهت حمایت از تولیدات صادراتی برداشته شود.

، شهرستان مرزی بندر آستارا در شمال غربی استان گیلان واقع‌شده و گمرک این شهرستان رتبه اول تجارت چمدانی در میان مرزهای زمینی و رتبه نخست صادرات مرزهای شمال کشور را دارد و به علت قرار گرفتن در نوار مرزی جمهوری آذربایجان، سومین مرز پرتردد کشور محسوب می‌شود.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)