گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

دبیر ستاد اربعین اصحاب رسانه گیلان از اعزام ۱۴ تیم خبری این استان به نجف اشرف و کربلای معلی خبر داد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  عظیم محمدپور گسکرئی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ۴۵ خبرنگار گیلانی به همایش پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) اعزام می‌شوند، اظهار کرد: پیش ثبت‌نام خبرنگاران استان در دفتر بسیج رسانه آغازشده و تا پنجم تیرماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه پیش ثبت‌نام اصحاب رسانه برای اعزام به پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) تمدید نمی‌شود، افزود: طی احکام جداگانه‌ای حسن غلام‌پور به‌عنوان دبیر ستاد اربعین اصحاب رسانه شرق گیلان و امیر صلاحی جولندان به‌عنوان دبیر ستاد اربعین اصحاب رسانه غرب استان منصوب شدند.

دبیر ستاد اربعین اصحاب رسانه گیلان با اشاره به هماهنگی‌های انجام‌شده برای فعالیت در کشور عراق گفت: مذاکراتی صورت گرفته تا خبرنگاران گیلانی علاوه بر حضور در شهرهای مقدس کربلا و نجف به کاظمین نیز اعزام شوند و تیم خبری نیز در این شهر مقدس در شمال بغداد مستقر شوند.

محمدپورگسکرئی با بیان اینکه باتدبیر رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان، نخستین سوگواره برون‌مرزی مطبوعات حسینی (ع) برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: دو هزار زائر خبرنگار نیز با ستاد اربعین اصحاب رسانه گیلان برای پوشش برنامه‌های اربعین در کشور عراق همکاری می‌کنند.

وی با اشاره به اعزام خبرنگاران حرفه‌ای رسانه‌های گیلان به همایش میلیونی پیاده‌روی اربعین بیان کرد: نمایشگاه عکس اربعین نیز توسط عکاسان اعزامی در رشت برنامه‌ریزی‌شده است.

دبیر ستاد اربعین اصحاب رسانه گیلان با اشاره به‌ پیش‌بینی حضور بیش از ۱۵ هزار زائر غیر ایرانی که از طریق مسیر گیلان به کربلای معلی و شرکت در همایش پیاده‌روی اربعین حسینی (ع) از جمهوری آذربایجان اعزام می‌شوند، گفت: ۷۵ خبرنگار گیلانی اخبار این زائران را در استان پوشش می‌دهند‌.

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)