گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان:

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: اولویت ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان جذب حداکثری افراد است و نباید با رفتارهای اشتباه و غیر معقولانه افراد را از خود برانیم.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در دیدار با جمعی از پیشکسوتان ایثارگر و جانباز با اشاره به اینکه جانبازان افتخار نظام اسلامی هستند اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت جانبازان و ایثارگران از مهم‌ترین وظایف مسئولان است و ما موفقیت‌های خود در طول انقلاب را مدیون این عزیزان می‌دانیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه اوایل انقلاب مهم‌ترین تکلیف حضور در جبهه‌های جنگ بود گفت: امروزه میدان نبرد تغییر کرده است و دشمن از طریق جنگ نرم قصد ضربه زدن به ما را دارد لذا بایستی با عمل به تکلیف خود نگذاریم دشمنان به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

وی حفظ نظام اسلامی را نخستین تکلیف همه دانست و خاطرنشان کرد: انقلابی ماندن اگر چه کار دشواری است اما یک ارزش محسوب می‌شود و اگر کسی بتواند با وجود همه مشکلات به آرمان‌های امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی پایبند باشد، افتخارآمیز است.

امام جمعه رشت با اشاره به انزوای نیروهای انقلابی و ارزشی در استان گیلان در سال‌های گذشته تصریح کرد: شرایط کنونی جامعه ایجاب می‌کند که نیروهای ارزشی و انقلابی وارد میادین مختلف شوند و بر همه ما نیز واجب است که از آنها حمایت حداکثری کنیم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به اهمیت تربیت دینی نسل جدید ابراز داشت: نسل جوان امروزی به دنبال الگو است و بهترین الگو نیز برای آنان ایثار گران هستند لذا وظیفه داریم که با به‌ روزرسانی شیوه‌های تربیتی آنان را با مبانی دین اسلام آشنا کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان افزود: یکی دیگر از وظایف نیروهای انقلابی آگاهی دادن به نسل جدید است و البته باید به این نکته توجه داشته باشیم که در دوران جنگ نرم رفتار خشن بی‌تاثیر است و بایستی با توجه به تبلیغات گسترده دشمن از روش‌های جدید بهره گیریم.

وی به فعال شدن ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان اشاره کرد و گفت: همه باید بدانند که امر به معروف و نهی از منکر یک واجب الهی است و تذکر دادن به دیگران و آگاه کردن مردم نسبت به اشتباهات یکدیگر، برای جامعه و مردم خیر به دنبال دارد.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان تصریح کرد: اولویت برنامه ما در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان جذب حداکثری افراد است و نباید با رفتارهای اشتباه و غیر معقولانه افراد را از خود برانیم.

امام جمعه رشت با تاکید بر داشتن رفتار معقولانه برای بهانه ندادن دست دشمنان افزود: دشمن به دنبال اشکال گرفتن از ما است و نقاط مثبت موجود در کشور را نمی‌بیند لذا بایستی با حفظ هوشیاری و داشتن عملکرد درست به آنان اجازه عرض اندام ندهیم.

وی فرمایشات مقام معظم رهبری را نهج‌البلاغه انقلاب دانست و گفت: سخنان ایشان در کشور فصل‌الخطاب است و اگر ائمه جمعه قدرت تجزیه و تحلیل سخنان ایشان را ندارند بایستی عین فرمایشات رهبر انقلاب را برای مردم در مساجد و تریبون‌ها بخوانند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه دشمن به دنبال سیاه‌نمایی در بخش اقتصادی جامعه است تاکید کرد: عالمان دینی نباید به دنبال زر اندوزی، کسب مقام و طلب معصیت باشند زیرا این کار خسارت در دنیا و آخرت را برای آنان در پی دارد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت ها و مسئولان در زمینه اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: هر انسانی وظیفه دارد نسبت به آلوده نبودن محیط پیرامون خود حساسیت داشته باشد بنابراین همه ما وظیفه داریم امر به معروف و نهی از منکر را به طور مستمر در جامعه انجام دهیم و این فریضه الهی را همگانی کنیم.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در گیلان خاطرنشان کرد: فضا برای اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در استان گیلان آماده است و همه مسئولان استانی نیز برای همکاری با به ثمر رسیدن این کار اعلام آمادگی کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به علت تغییر برخی از ائمه جمعه تصریح کرد: زمانی قرار بود که مدت حضور ائمه جمعه ۳ یا ۴ سال باشد بنابراین انتظار داریم اگر امام جمعه جدیدی در شهرها آمد نیروهای ارزشی، ایثارگر و انقلابی از او حمایت کنند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)