گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

آئین کلنگ‌زنی پروژه اجرایی ساختمان نوآوری و توسعه که به‌منظور توسعه علم، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان و بهره‌گیری از ظرفیت خیران و ارتقاء آموزش عالی در دانشگاه گیلان برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آئین کلنگ‌زنی پروژه اجرایی ساختمان نوآوری و توسعه صبح امروز با حضور مسئولان کشوری، استانی و حامیان و واقفان آموزش عالی استان گیلان در دانشگاه گیلان برگزار شد.

مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه این مرکز نوآوری از واحدهای معاونت پژوهشی دانشگاه گیلان است اظهار داشت: مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه این دانشگاه نیز ارتباط مستقیمی به عنوان بهره‌بردار این پروژه دارد.

وحید متقی‌طلب با بیان اینکه هدف مرکز نوآوری و توسعه در دانشگاه گیلان نسبت به مسائلی که در مراکز رشد و کارگاهی اتفاق می‌افتد، متفاوت است خاطرنشان کرد: آن چیزی که در مرکز نوآوری اتفاق می‌افتد در حقیقت تولید، گسترش فکر، تفکرات جوانان و رشد تفکرات آنان است.

وی با اشاره به اینکه مرکز نوآوری ارتباط با جوانان، اندیشمندان و صاحبان ایده را به حداکثر ممکن می‌رساند تصریح کرد: در این راستا به این اشخاص کمک می‌شود تا به راحتی بتوانند تفکرات و ایده‌های خود را توسعه و ارتقاء داده و گام به گام وارد فاز عملیاتی کردن آن شوند.

مدیر کارآفرینی و ارتباط با جامعه دانشگاه گیلان افزود: مرکز نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان این امکان را به افراد مختلف می‌دهد تا بتوانند نحوه به حداقل رساندن هزینه‌های فرآیند عملیاتی و نحوه به حداقل رساندن ریسک را بیاموزند و در نهایت ضریب موفقیت خود را افزایش دهند.

متقی‌طلب خاطرنشان کرد: بعد از اینکه افراد در مراحل مختلف توانستند سرمایه‌گذاران را نسبت به عملی کردن ایده خود متقاعد کنند در این صورت برای عملیاتی کردن اندیشه‌های خود وارد فاز دیگر می‌شوند و امکانات لازم جهت ساخت نمونه‌های اولیه به آنان داده می‌شود.

وی با بیان اینکه در مرحله عملیاتی، افراد با تیم‌سازی، گرفتن امکانات و تأمین منابع مالی لازم می‌توانند اندیشه‌ها و برنامه خود را اجرا و عملی کنند ابراز داشت: در مرکز نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان، زمینه امکان سنجی علمی و فنی فراهم است و زمینه امکان سنجی اقتصادی نیز ایجاد می‌شود.

، مساحت پروژه اجرایی ساختمان نوآوری و توسعه دانشگاه گیلان در طبقه همکف، هزار متر و در طبقه دوم حدود ۸۰۰ متر است‌.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)