گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش تصویری همایش شیرخوارگان حسینی در مصلی رشت

رئیس دانشگاه گیلان گفت: استان گیلان دارای خیرین و واقفان بزرگی در عرصه علم و فناوری است.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  احمد رضی صبح امروز در مراسم گردهمایی حامیان، خیرین و واقفان آموزش عالی گیلان اظهار داشت: استان گیلان دارای خیرین و واقفان بزرگی در عرصه علم و فناوری است که مرحوم دکتر ابریشم‌چیان جزء بزرگترین این خیرین در آموزش عالی و به‌ویژه در حوزه درمانی استان بود.

رضی با بیان اینکه مرحوم دکتر ابریشم‌چیان از ابتدای دهه ۸۰، سرمایه‌گذاری خود را در حوزه آموزش عالی آغاز کرد خاطرنشان کرد: خیرین و واقفان ما در حقیقت جزء بزرگترین استادان درس مسئولیت اجتماعی در دانشگاه‌ گیلان و در جامعه هستند.

رئیس دانشگاه گیلان با اشاره به آثار خیرین در مراکز علمی مختلف گفت: آثاری که از خیرین عزیز در مراکز علمی مختلف استان گیلان پا برجاست، نمادی از علم‌دوستی، نوع‌دوستی و خیر و برکت این خیرین است و به طور طبیعی دانشجویان و استادان ما نیز از این عزیزان، درس ایثارگری می‌آموزند.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از دانشجویان در کشور برای کمک و خدمت‌رسانی به همنوعان خود پیشگام هستند و در حادثه سیل اخیر نیز این اقدامات مشاهده شد عنوان کرد: در این راستا بنده از تمام خیرین و واقفانی که با اقدامات خود بسیار مؤثر بودند، تشکر ویژه می‌کنم.

رضی خاطرنشان کرد: خیرین جزء باهوش‌ترین افراد جامعه هستند زیرا با سرمایه‌گذاری و اقدامات ارزشمند خود، خیر دنیا و آخرت را با هم کسب می‌کنند و در این راستا هرجا که نیاز به سرمایه‌گذاری باشد را مورد بررسی قرار داده و در آن مکان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه در راستای حمایت خیرین، و افزایش زیرساخت‌ها، دانشجویانی که در دانشگاه‌ها در حال تحصیل هستند می‌توانند در ادامه دانش‌آموختگانی تأثیرگذار در جامعه باشند افزود: به همین منظور امروز کلنگ ساختمان نوآوری و توسعه در دانشگاه گیلان زده شد.

رضی ضمن تشکر از اعضای بنیاد خیرین دانشگاه گیلان که از روی علاقه و باور خود، برنامه‌های خیرین را دانشگاه ترویج دادند اظهار داشت: بسیاری از خیرین مدرسه‌ساز همچون مهندس قطب‌زاده که اقدامات ارزشمندی داشتند امروز در دانشگاه‌ها نیز بسیار مؤثر و حمایتگر هستند.

 

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)