گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران:

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران گفت: در راستای استفاده از ظرفیت خیرین و واقفان و جهت توسعه آموزش عالی، ۶۰ بنیاد خیرین در دانشگاه‌های کشور ایجاد شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  رضا فرجی‌‌دانا صبح امروز در مراسم گردهمایی حامیان، خیرین و واقفان آموزش عالی گیلان در رشت اظهار داشت: تأسیس بنیاد خیرین در دانشگاه گیلان و دیگر دانشگاه‌های کشور در حقیقت یکی از حلقه‌های مهم اتصال دانشگاه با جامعه بود.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران با بیان اینکه امروز بیش از ۶۰ بنیاد خیرین در دانشگاه‌های مختلف کشور ایجاد شده است خاطرنشان کرد: بنابراین باید بتوانیم از ظرفیت‌های متعدد خیرین در راستای پیشرفت و آبادانی کشور به نحو مطلوب‌تر استفاده کنیم.

وزیر سابق فرهنگ و آموزش عالی با اشاره به اینکه در بسیاری از مواقع و به دلیل برخی محدودیت‌ها، نمی‌توان از بودجه دولتی در راستای اقدامات مهم زیربنایی بهره برد گفت: امروز در کشور از ظرفیت خیرین همواره در برنامه‌های مختلفی نظیر ساخت و سازهای عمرانی و آموزش عالی در کشور استفاده شده است.

مشاور رئیس جمهور با تأکید بر اینکه در راستای بهره‌گیری از ظرفیت حمایت خیرین و واقفان، دانشگاه‌ها می‌توانند مسئولیت اجتماعی خود را در قبال جامعه به شکل مطلوب‌تری اَدا کنند تصریح کرد: در راستای حمایت خیرین در دانشگاه‌ها، ایجاد زیرساخت‌های متعددی را در دانشگاه‌ها به دنبال دارد.

رئیس هیئت مدیره بنیاد حامیان علم و فناوری ایران گفت: اگر بخواهیم در طراز جهانی نقش‌آفرین باشیم باید متخصصانی در طراز جهانی، دانشگاه‌هایی در طراز جهانی و در این مسیر، زیرساخت‌هایی متعددی در دانشگاه‌های کشور با حمایت خیرین و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها داشته باشیم.

فرجی‌دانا با اشاره به اینکه در این کشور همه باید با همکاری و مشارکت یکدیگر در راستای پیشرفت آموزش عالی برای ایرانی آبادتر تلاش کنند عنوان کرد: تا امروز مبالغ کلانی از سوی خیرینی که به آبادانی ایران می‌اندیشند، پرداخت شده و ما به دنبال فراگیر کردن این حرکت ارزشمند هستیم.

، در انتهای این برنامه تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دانشگاه گیلان و خیرین و واقفان گیلانی و کشور امضا شد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)