گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
از عصر امروز؛

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به ایجاد شرایط برای بارش رگبار باران از عصر امروز در این استان، گفت: احتمال بارش تگرگ در دامنه ها و ارتفاعات گیلان دور از انتظار نیست.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  محمد دادرس با اشاره به الگوهای حاکم بر نقشه‌های هواشناسی، اظهار کرد: بررسی این الگوها بیانگر عبور جریانات کم و بیش ناپایدار از عصر امروز تا پنجشنبه در منطقه است.

وی با بیان اینکه با عبور این جریانات شرایط برای بارش رگبار باران و وقوع رعد و برق در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته در استان گیلان فراهم می‌شود، افزود: شدت بارش‌ها در برخی از ساعات به ویژه در عصر و شب روز چهارشنبه شدید خواهد بود.

دادرس با اشاره به اینکه احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد به ویژه دامنه‌ها و ارتفاعات دور از انتظار نیست، گفت: ارتفاع موج دریا نیز در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در برخی ساعات بین ۱۰ تا ۷۰ سانتی متر خواهد بود و دریا برای فعالیت‌های دریانوردی و شنا مناسب نیست.

وی به تقویت ناپایداری‌ها جوی در روزهای پایانی هفته جاری نیز اشاره کرد و از شهروندان خواست از استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کرده و هنگام وقوع رعد و برق از استقرار در مناطق مرتفع، شالیزارها و زیر درختان امتناع کنند.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)