گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودسر:

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودسر از عدم آگاهی حدود ۵۰ درصد مبتلایان به فشار خون نسبت به بیماری خود خبر داد و گفت: بر اساس پیش بینی ها ۹۴ هزار رودسری سنجش فشارخون می شوند.

..................... تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  آرش یوسفی با اشاره به اینکه در شهرستان رودسر ۷ تیم سیار در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون مشارکت دارند، اظهار کرد: در این طرح ۱۶ مرکز جامع سلامت حوزه شهری و روستایی، دو درمانگاه، چهار داروخانه و ۱۴۸ کاربر برای ثبت اطلاعات در سامانه نیز حضور دارند.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی و پیش بینی‌های صورت گرفته ۵۰ درصد معادل ۹۴ هزار نفر از جمعیت ۱۴۹ هزار نفری شهرستان رودسر در این طرح از نظر فشار خون سنجش می‌شوند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان رودسر در ادامه هدف از اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون شناسایی، کنترل، مراقبت و ارجاع موارد به پزشک، اطلاع رسانی و افزایش آگاهی جامعه نسبت به عوامل خطر، پیامدها و اهمیت تشخیص زودرس و کنترل فشارخون بالا عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه در ایران بیش از ۱۵ میلیون نفر به فشار خون بالا مبتلا هستند که حدود ۵۰ درصد این افراد نسبت به بیماری خود آگاهی ندارد، ادامه داد: امیدواریم با اجرای این طرح از بسیاری از عوارض همچون بیماری قلبی، آسیب‌های شبکه‌های چشمی و سایر موارد جلوگیری شود.

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)