گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

مدیرکل شیلات گیلان گفت: استان گیلان در تکثیر ماهیان گرمابی از رتبه نخست در کشور برخوردار است.

..................... تاریخ انتشار:۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  ، صمد درویشی امروز در حاشیه رهاسازی بیش از یک میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه سفیدرود در کیاشهر اظهار داشت: در استان‌های شمالی بین ۲۵۰ تا ۲۷۰  میلیون قطعه ماهیان استخوانی در استان گیلان رهاسازی می‌شود.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه سهم استان گیلان در راستای رهاسازی ماهیان استخوانی در شمال کشور بین ۴۵ تا ۵۰ درصد است گفت: استان گیلان در تکثیر ماهیان گرمابی از رتبه نخست در کشور برخوردار است و این استان در تولیدات گوشت و توده ماهیان گرمابی در سال ۹۷ دارای رتبه سوم بود.

درویشی با اشاره به اینکه در بازسازی ذخایر، سالانه در راستای رهاسازی ۱۵۰میلیون قطعه بچه ماهی در استان گیلان، امکان ایجاد اشتغال برای ۴ یا ۵ هزار نفر صیاد در نوار ساحلی شمال کشور فراهم شده است تصریح کرد: عمده صید در این استان از نوع گونه ماهیان سفید است.

وی با تأکید بر اینکه گونه ماهیان سفید یکی از گونه‌های منحصر به فرد در حوزه جنوبی دریای خزر است خاطرنشان کرد: در راستای عملیات بازسازی ذخایر در استان گیلان، امکان ایجاد اشتغال پایدار و زمینه عرضه چندین هزار تن ماهی را در این استان فراهم کرده است.

مدیرکل شیلات گیلان به ایجاد ۱۲ هزار شغل مستقیم و حدود ۴۵ هزار شغل غیرمستقیم در بخش‌های آبزی‌پروری، ماهیان گرمابی و سایر بخش‌ها در استان گیلان اشاره کرد و افزود: در صنعت آبزی‌پروری به ازای هر ۵۰۰ تن تولید، ۴۰ شغل مستقیم در این صنعت ایجاد می‌شود.

عملیات بازسازی ذخایر منجر به ایجاد شغل پایدار در استان، شرایط مناسب جهت عرضه ۲۶ هزار تن ماهی، ایجاد ۱۲ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم در بخش های آبزی پروری دریایی و توسعه صنعت دریایی میشود.

، امروز با حضور مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان شیلات ایران، بیش از یک میلیون بچه ماهی در رودخانه سفیدرود در بخش کیاشهر استان گیلان رهاسازی شد.

طبق برنامه ششم توسعه، تولید و رهاسازی ۴۳۰ میلیون قطعه انواع بچه ماهی و میگو به منظور حفظ ذخایر آبزیان در حوزه‌های دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و آب‌های داخلی کشور در سال ۹۸ هدف‌گذاری شد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)