گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش ویژه رویداد گیلان؛

موضوع آلودگی بیولوژیک، که سالهاست رژیم صهیونیستی در تلاش است تا به طریق آن به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند، از مباحثی است که تردیدهای را در خصوص این پروژه می افزاید و این رسانه توصیه می کند تا دستگاه های امنیتی نیز به آن ورودی جدی داشته باشند.

..................... تاریخ انتشار:31 مه 2019 ......................

به گزارش رویداد گیلان ،بی تردید نهاد نماز جمعه هر شهر در راستای حفظ نظام جمهوری اسلامی عمل می کند و ارایه وعظ و خطابه که پیرامون انتقاد از اقدامی و یا نصیحت و پیشنهاد به همگی کارگزاران نظام است، بر اساس فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر شکل می گیرد. هر چند همانطور که فریضه امر به معروف و نهی از منکر اقتضاء می کند این نهاد نیز می تواند در معرض انتقاد و پیشنهاد شهروندان قرار گیرد اما تخریب این نهاد از طریق انتساب عبارتی چون تشویش اذهان عمومی یاد آور اقدامات نیروهای ضد انقلاب در اوایل انقلاب برای بدبینی مردم به این نهاد مقدس است.
اخیرا که حضرت حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین امام جمعه شهرستان بندرانزلی که سابقه درخشانی در ورود به حوزه های حقوق عمومی و حقوق شهروندی در کارنامه خود دارد با انتقاد از مخفی کاری و اجرای پروژه بایوجیمی با هزینه های میلیاردی پرداخته و تقاضای ورود دستگاه های نظارتی را به آن کرده است اما این سخنان به مذاق مدیرکل (نظارت و نه حفاظت) بر محیط زیست استان خوش نیامده و امام جمعه شهرستان بندرانزلی را متهم به تشویش اذهان عمومی کرده است.

محمدپور بدون ورود به موضوع سرطان زایی نانو ذرات اکسید تیتانیوم مواد بکارگیری شده در پروژه بایوجیمی، صرفا تلاش کرده تا صورت مسئله را پاک نموده و از طریق اتهام زنی به امام جمعه شهرستان و نیز تلاش برای حذف دکتر هادی پور رییس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرانزلی، اذهان عمومی را از موضوع منحرف سازد.

بی شک پاسخگویی از وظایف اصلی کارگزاران نظام است، اما چه منفعتی در میان است که محمدپور چنین برآشفته شده، موضوعی است که مطالبه عمومی اعم از اقشار مردم و گروه های مردم نهاد زیست محیطی رسیدگی آن را از دستگاه های نظارتی به ویژه دستگاه قضا و دادستانی شهرستان بندرانزلی مطالبه دارند.

موضوع آلودگی بیولوژیک، که سالهاست رژیم صهیونیستی در تلاش است تا به طریق آن به جمهوری اسلامی ایران ضربه بزند، از مباحثی است که تردیدهای را در خصوص این پروژه می افزاید و این رسانه توصیه می کند تا دستگاه های امنیتی نیز به آن ورودی جدی داشته باشند.

دستپاچگی محمدپور پس از واکنش های رسانه ای و سخنان امام جمعه بندرانزلی وی را به سمت اتهام زنی کشانده در حالی که اگر نتواند سلامت مواد مصرفی در تالاب انزلی را اثبات کند، علاوه بر اتهام تخریب محیط زیست، اقدام به افترا زنی نیز در مورد وی می بایست پیگیری گردد.

مصطفی سالاری استاندار گیلان که عموما در خصوص حساسیت های زیست محیطی رفتارهای پوپولیستی از خود نشان میداد، اما در این خصوص سکوت پیشه کرده و آغاز بکار مخفیانه این پروژه را که با حضورش صورت گرفت، در بوته ابهام رها نموده است و این خود نشان دهنده سیاست های دوگانه وی در این گونه مباحث می باشد.

نظرات شما
 1. Kave گفت:

  دوست عزیز
  اولا ؛شما هنوز اسم اداره کل حفاظت محیط زیست رو بلد نیستید درست بیان کنید،میفرماید اداره نظارت برمحیط زیست بعد چطور این همه ایراد می گیرد یا خود امامت محترم جمعه شهرانزلی چطور براین حجم اطلاعات اشراف دارند آنوقت کارشناسان و مدیران حفاظت محیط زیست گیلان و به طبع آن سازمان حفاظت محیط زیست در این موضوع به این مهمی کم کاری نمایند؟؟!!
  دوما؛ انتصاب و عدم انتصاب مدیر شهرستان از اختیارات تام مدیران دستگاه ها می باشد، اینکه آقای هادی پور این مسئله را مستمسک قرار داده تا میز خود را از دست ندهد دون شان اداری ایشلن می باشد.
  سوما ؛ دوران این حرفا گذشته که بخواین برای تخریب و ترور شخصیت افراد از همچون واژهای استفاده نماید.
  بنده پیشنهاد می دهم
  ۱- برای روشن شدن افکار عمومی خیلی محترما رسانه شما طی مکاتبه ای با روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان سوالات مورد نظر خود را از مدیرکل محیط زیست بپرسید.
  ۲- امام محترم جمعه شهرانزلی( بجای ورود اینچنینی به موضوع البته سوال در مورد چرایی و چگونگی طرح موصوف شاید از اختیارات ایشان باشند ولی در مورد عزل یا نصب رییس یک دستگاه بی شک از اختیارات ایشان نمی باشد)نسبت به تیم ملوان انزلی حساس بوده و از مسئولین شهرستان جویای احوال تیم فوتبال باشد که با برد آن کل جمعیت انزلی خوشحال و با باخت آن ناراحت می شوند.
  باتشکر

 2. یوسف گفت:

  درود بر شما با این مطلب کاملتان
  در جواب اقای کاوه باید بگویم
  ۱. قطعا آنان غالب خوانندگان می دانند که نظارت چیست و حفاظت چیست اینکه این این خواننده هنوز از کنایه بودن بکارگیری نظارت به جای حفاظت آگاهی ندارد، اشکال از کم دقتیشان است.
  ۲. جالب است این بزرگوار هم چون مدیرکل متبوعشان صرفا اختیارات اختیارات را لقلقه زبانش کرده است، گویا اینان در جمهوری اسلامی زندگی نمی کنند و فکر می کنند زمان پهلوی اول و دوم یا زمان حکومت قاجار است که والی و مسئول بر هر کاری کرد کرد و هیچکس نباید حرفی بزند.
  ۳. اقای کاوه شما یا انزلی چی نیستید یا نماز جمعه انزلی نمی روید امام جمعه محترم بارها درباره ملوان، منطقه ازاد و… سخن گفته اند چطور شد که به مدیرکل متبوعتان رسید آب در لانه مورچه ریخته شد؟!
  ۴.انتصاب از اختیارات مدیر هست اما ارث پدر مدیر نیست که هر طور خواست عمل کند. همانطور که در نصب باید توجیه و قانون اجرا شود در عزل هم سلیقه محوری هم مغایر قانون هست هم مغایر شرع، بنابراین فارغ از این موضوعات التزام مدیرکل متبوعتان به این حرفها مشخص شد که وجود ندارد.
  ۵. شما هم که چون مدیرکل متبوعتان بازی با الفاظ کردید… با این شور و شوق در پاسخ فکر میکردیم که آنالیز مواد استفاده شده در بایوجیمی را ارایه می کنید غافل از اینکه شما هم راه محمد پور را می روید
  التماس دعا

 3. حنیف گفت:

  باسلام
  اول اینکه در جواب آقای کاوه باید عرض کنم اصلا فکر نکنم شخصی بنام کاوه وجود خارجی داشته باشه و این نام باید از ایادی خودشون باشه چون فکر نکنم به اندازه انگشتان دو دست اقای مدیرکل طرفدار تو مجموعه خودش داشته باشه دوما تشکر میکنم از سایت رویداد گیلان بابت بررسی دقیق مشکلات زیست محیطی گیلان. سوما خواهش میکنم از نیروهای که اقای مدیرکل به محیط زیست گیلان اوردن هم یه گزارشی تهیه کنید حتی پیمانکار محیط زیست پسرخانه مدیرکل .این همه پرسنل بازنشته و شاغل محیط زیست داره چرا یکنفر از بچه های اونا رو بجای این همه آشنای خودش نیاورد سرکار .البته چرا یک نفر آورد، اونم پسر معاون خودش حجامی اونم استخدام رسمی کرد دیگه چه اتفاقی افتاده چی اون وسط بود که به این شکل شده خدا میدونه.

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)