گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
استاندار گیلان:

استاندار گیلان ‌گفت: بخش عظیم مبادلات تجاری از جمله صادرات و واردات انجام شده در بندرانزلی و آستارا مربوط به کشور روسیه است.

..................... تاریخ انتشار:۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان مصطفی سالاری امروز در دیدار سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران به منظور تسلیم رونوشت روانامه در رشت اظهار داشت: پیشگام بودن استان گیلان جهت توسعه روابط دو کشور ایران و روسیه در راستای اراده سران دو کشور است.

استاندار گیلان با بیان اینکه استان گیلان یکی از محورهای توسعه روابط بین دو کشور روسیه و ایران است خاطرنشان کرد: در این راستا رؤسای جمهور دو کشور ایران و روسیه همواره بر گسترش مناسبات و روابط تجاری تأکید دارند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان به افزایش ۶۰ درصدی آمار مبادلات تجاری دو کشور روسیه و ایران اشاره کرد و افزود: تکمیل و بهره‌برداری راه‌آهن رشت به آستارا در حقیقت یک پروژه مهم برای هر دو کشور تلقی می‌شود.

سالاری با بیان اینکه بخش عمده مبادلات تجاری در بندرانزلی و آستارا از لحاظ صادرات و واردات، مربوط به کشور روسیه است ابراز داشت: دولت ایران مصمم است تا راه‌آهن رشت در طول مدت کمتر از ۲ سال به راه‌آهن بندرانزلی و بندر کاسپین متصل شود.

وی با اشاره به اهمیت اسکله “رورو” در بندر کاسپین خاطرنشان کرد: مقدمات کار این اسکله نیز فراهم شده و هم‌زمان با آغاز کار راه‌آهن، در بندرکاسپین اجرایی می‌شود و از این طریق امکان جدیدی برای تسهیل مبادلات تجاری دو کشور روسیه و ایران نیز فراهم می‌کند.

سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار اظهار داشت: با وجود تحریم و تهدید‌های مختلف اما باز هم قاطعانه موضع خود را تکرار می‌کنیم و در این مسیر از جمهوری اسلامی ایران به طور کامل حمایت کرده و در کنار جمهوری اسلامی هستیم.

لوان جاگاریان با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر و مثبت تجاری دو کشور روسیه و ایران طی سال‌های اخیر ابراز داشت: روسیه یک کشور مستقل است و ما برای ارتباط و تعامل با جمهوری اسلامی ایران از آمریکا مجوز نمی‌گیریم.

وی به اقدامات آمریکا در موضوع برجام اشاره کرد و اظهار داشت: من با اطمینان از جانب کشور روسیه اعلام می‌کنم که به فعالیت‌های تجاری با جمهوری اسلامی ایران ادامه داده و در کنار ایران هستیم.

در پایان این دیدار، آندره گئور گیوویچ وادوف به عنوان سر کنسول جدید فدراسیون روسیه در رشت معرفی شد و رونوشت روانامه خود را تقدیم استاندار گیلان کرد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)