گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه ۳۰۰ بهره‌بردار در این استان به امر تولید محصول کلزا مشغول هستند گفت:‌ ۸۵۰ هکتار از اراضی گیلان، به کشت محصول کلزا اختصاص پیدا کرده است.

..................... تاریخ انتشار:۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان علی درجانی با تشریح وضعیت استان گیلان در حوزه تولید محصول کلزا اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۳۰۰ بهره‌بردار در گیلان به امر تولید محصول کلزا مشغول هستند و ۸۵۰ هکتار از اراضی این استان نیز به کشت محصول کلزا اختصاص پیدا کرده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از آغاز فصل برداشت محصول کلزا در بخش رستم آباد شهرستان رودبار خبر داد و عنوان کرد: کشت و تولید محصول کلزا در گیلان در راستای اهداف و استراتژی‌های جهاد کشاورزی، جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و خودکفایی پیگیری می‌شود.

درجانی توسعه و ترویج کشت دانه‌های روغنی با هدف تأمین روغن خوراکی کشور را از سیاست‌های تدوین شده جهاد کشاورزی‌ اعلام کرد و بیان داشت: محصول کلزا بالای ۴۰ درصد روغن دارد و کنجاله آن هم با توجه به پروتئین بالا، منبع تغذیه بسیار مناسبی برای دام و طیور محسوب می‌شود.

وی در تشریح وضعیت کشت محصول کلزا در گیلان و اقدامات جهاد کشاورزی در این زمینه تصریح کرد: در سال زراعی فعلی کشت محصول کلزا در اقصی نقاط استان گیلان به ویژه در شهرستان رودبار انجام شد به طوری‌که این سطح زیر کشت به نسبت سال گذشته ۸ برابر افزایش پیدا کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تأکید بر اینکه این دستگاه حمایت‌های لازم را از بهره‌برداران جهت افزایش سطح تولید محصول کلزا انجام می‌دهد خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح دانش در مزارع کشت کلزا و توسعه فنی آن، از جمله برنامه‌ها و راهبردهای جهاد کشاورزی گیلان محسوب می‌شود.

درجانی افزایش سطح زیرکشت کلزا به ۱۰ هزار هکتار در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: برای رسیدن به این هدف بسیار مهم اجرای برنامه‌ها و سیاست‌هایی نظیر تأمین نهاده‌ها، ماشین‌آلات مکانیزه و خرید تضمینی محصول کلزا توسط دولت در دستور کار قرار دارد.

وی با تأکید بر اینکه سازمان جهاد کشاورزی گیلان در راستای تحقق شعار رونق تولید برنامه‌های راهبردی خود را تدوین و اجرایی می‌کند عنوان کرد: حمایت از کشاورزان و فعالان عرصه تولید محصولات کشاورزی و توسعه مکانیزاسیون، از جمله اهداف مهم این سازمان در استان گیلان به شمار ‌می‌روند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)