گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان :

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان گفت: برنامه تردد کتابخانه‌های سیار در ۷ محله کم‌برخوردار شهرستان رشت اجرا می‌شود که باید ماشین‌های مناسب جهت این کار تأمین شود.

..................... تاریخ انتشار:۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان پریسا کرمی عصر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت اظهار داشت: سالن آمفی‌تئاتر بخش کوچصفهان و خمام دو فضای فرهنگی هستند که از قابلیت خوبی برخوردار بوده و نیاز به اختصاص بودجه لازم دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با اشاره به ضرورت گسترش فضاهای مطالعاتی خاطرنشان کرد: کتابخانه امام حسن‌ مجتبی(ع) در سبزه میدان رشت و دیگر کتابخانه‌ای که در بخش کوچصفهان قرار دارد از جمله کتابخانه‌هایی هستند که در داخل فضای پارک قرار دارند.

کرمی با اشاره به امنیت کتابخانه‌هایی که در داخل پارک قرار دارند ابراز داشت: تردد ماشین‌های کتابخانه سیار در ۷ محله کم‌برخوردار شهرستان رشت در برنامه و دستور کار ما قرار دارد که ضروری است ماشین‌های مناسب جهت این کار تأمین شود.

وی افزود: برنامه “پایتخت کتاب” یک روند فرهنگی است که در بسیاری از شهرها اجرا شده و در راستای این برنامه، مجموعه‌ای از اِلمان‌ها، فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کتاب و هماهنگی با کتابخانه‌های عمومی در سطح شهر ایجاد می‌شود و باید بتوانیم امتیاز پایتخت کتاب را برای شهر رشت کسب کنیم.

کرمی با اشاره به ضرورت حمایت و استفاده از توانمندی‌های خیرین در راستای افزایش یا ایجاد فضای مطالعه گفت: در سال جدید، مبلغی برای بهره‌برداری کتابخانه مسکن مهر در نظر گرفته شد که با توجه به جمعیت مسکن مهر در این حوزه باید بتوانیم از حمایت خیرین برخوردار شویم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت نیز در این مراسم اظهار داشت: شهرستان رشت دارای ۱۳ باب کتابخانه نهادی است که در با مجموعه فعالان فرهنگی در حال خدمت‌رسانی به مردم است.

مرتضی اکبری با اشاره به اینکه کتابخانه‌های عمومی رشت از لحاظ امکانات در مقایسه با سایر کتابخانه‌های سطوح استان گیلان در رتبه ۱۶ قرار دارد ابراز داشت: در حال حاضر ۲ درصد از مردم رشت عضو کتابخانه‌های شهرستان رشت هستند.

وی با بیان اینکه زیربنای کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت حدود ۴ هزار و ۳۰۰ مترمربع است خاطرنشان کرد: طی برنامه، این زیربنا در این شهرستان باید به ۵ هزار و ۶۰۰ مترمربع افزایش و ارتقاء یابد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت به امانت‌دهی ۱۶ هزار نسخه کتاب در کتابخانه‌های شهرستان رشت اشاره کرد و ابراز داشت: کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت در بخش امانت‌دهی در رتبه دوم استان قرار دارد.

اکبری افزود: برنامه‌های تجهیزاتی و عمرانی مطلوبی نیز در سطح کتابخانه‌های عمومی رشت انجام شده که در این راستا برنامه‌هایی مانند تجهیز دوربین‌های مداربسته در کتابخانه‌ها، خرید سیستم‌های سرمایشی، خرید موکت برای بخش کودکان و خرید قفسه‌های کتاب و دیگر برنامه‌ها انجام و اجرا شد.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های آتی خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی نظیر احداث کتابخانه مسکن مهر، تعمیر و تجهیز کتابخانه‌های عمومی شهرستان رشت و خرید و تجهیز ماشین کتابخانه سیار و دیگر برنامه‌ها در دستور کار قرار گرفت و اجرایی می‌شوند.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)