گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان
گزارش ویژه رویداد گیلان؛

بیماریهای قلبی از شایعترین علل مرگ و میر در جامعه است و قلب یکی از مهمترین اعضای بدن محسوب میشود که اختلال در آن میتواند گاه حتی در عرض چند ثانیه منجر به مرگ شود!

..................... تاریخ انتشار:۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،بیماریهای قلبی از شایعترین علل مرگ و میر در جامعه است و قلب یکی از مهمترین اعضای بدن محسوب میشود که اختلال در آن میتواند گاه حتی در عرض چند ثانیه منجر به مرگ شود!

بخش جراحی قلب بیمارستان حشمت روزهای خوبی را سپری نمیکند. پس از مدت های طولانی محدودیت شدید تعداد جراحی قلب و صف انتظار طولانی بیماران بستری که ارجاع مکرر بیماران به تهران یا مراکز خصوصی را در پی داشته، از اواخر اسفند سال گذشته تاکنون بخش جراحی قلب حشمت به بهانه تعمیرات بکلی تعطیل بوده است !

ذکر این نکته حائز اهمیت است که بیمارستان حشمت فاقد جراح قلب تمام وقت بوده و جراحان قلب حشمت همگی در بیمارستانهای خصوصی مشغول فعالیت می باشند فلذا واضح است که انگیزه ای برای فعالیت در این بیمارستان دولتی وجود نداشته باشد و این امر موجب تاخیر طولانی و سرگردانی بیماران محروم قلبی میگردد که بضاعت مراجعه به بیمارستانهای خصوصی ندارند ! از طرفی این وضع ضربه شدیدی بر درآمدزایی این بیمارستان دولتی نیز وارد می نماید!
به معضلات بخش جراحی قلب حشمت باید رواج پدیده شوم زیر میزی را نیز افزود، بطوری که همراهان بیمار برای انجام عمل جراحی ملزم به پرداخت هزینه مازاد چندین میلیونی و غیر قانونی در مطب بعضی از جراحان می شوند! بدیهی است رواج این مفسده بهیچوجه زیبنده تنها مرکز قلب شمال کشور نیست.

از نهادهای نظارتی انتظار می رود در آستانه گام دوم انقلاب و در راستای منویات مقام عظمای ولایت و تاکید نماینده محترم ولی فقیه در استان مبنی بر مبارزه با ابعاد مختلف فساد اداری، برای اصلاح این وضعیت وخیم در تنها مرکز دولتی قلب استان اقدام عاجل و شایسته ای انجام دهند و دست باندهای ثروت و قدرت را از این بیمارستان و بیماران محروم و متدین آن کوتاه نمایند.

 

نظرات شما
 1. زهره گفت:

  سلام
  واقعا ممنون که این مشکل مهم رو عنوان کردید
  من بیماری داشتم ،در آذرماه ۹۷ ،برای جراحی قلب در بیمارستان حشمت تشکیل پرونده دادیم و گفتند که برای زمان جراحی،تلفنی اطلاع میدهند ،متاسفانه بعد از گذشت مدتی ،خبری از بیمارستان حشمت نشد،پیگیری کردیم و باز هم گفتند منتظر باشید،اطلاع میدهیم
  متاسفانه باز هم اطلاع ندادند و پیگیری های ما هم نتیجه نداد!!
  بیمار ما از آذر تا اسفند ،۶ بار در سی سی یو شهرستان بعلت درد شدید قلب بستری شد و متخصص قلب اصرار به زودتر انجام شدن عمل داشت و باز هم بیمارستان حشمت به ما جواب درستی نداد!!
  در نهایت با پیگیری متخصص قلب شهرستان، بیمار را اواخر اسفند ماه به یکی از بیمارستان های دولتی مازندران اعزام و بیمار روز بعد عمل قلب باز شد!!
  واقعا جای تاسف دارد، مسئولان و جراحان قلب حشمت ،آبروی مهمترین بیمارستان قلب شمال را بردند و هیچ کس هم پاسخگو نیست، یعنی به نظر میرسد جان مردم اصلا برایشان اهمیتی ندارد !!!

 2. محمد گفت:

  سلام
  برای بیمار من که بیمارستان حشمت بستری بود توی مطب جراح ۴ میلیون زیرمیزی خواست . تازه یه کارچاق کن هم هست همزمان هم توی حشمت و هم توی مطب جراح کار میکنه و جداگانه پول خواست. از بقیه بیمارای بستری هم پول چند میلیونی درخواست کرده بودند برای جراحی. توی بیمارستان نه مدیر نه رییس نه دفتر پرستاری هیچکس پاسخگو نیست. یه جهنم واقعیه اونجا

 3. فاطمه گفت:

  برای مسئولان و مدیران بیمارستان حشمت خیلی باید متاسف شد که برای ارتقاع جیب خود با جان بیمارانی که از بی کفایتی دولت نیز رنج میبرن بازی میکنن

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)