گزارش تصویری افتتاح اورژانس هوایی گیلان
گزارش تصویری شام غریبان حسینی در رشت
گزارش تصویری تجمع بزرگ عاشوراییان و اقامه نماز ظهر عاشورا در میدان شهرداری رشت
گزارش تصویری عزاداری مردم رشت در تاسوعای حسینی
گزارش تصویری آیین سنتی مجمع بری در روستاهای شرق گیلان

نرخ تورم نقطه به نقطه ۵۱.۴ درصدی فروردین امسال بالاترین تورم اعلام‌شده از سوی مرکز آمار درباره نرخ تورم کل کشور در دهه ۹۰ است.

..................... تاریخ انتشار:۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ......................

رویداد گیلان :بر اساس گزارش مرکز آمار، در فروردین ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل تورم کالاها و خدمات مصرفی به ١٧٠, ٩ رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۵١, ۴ درصد افزایش یافته است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۵١, ۴ درصد بیشتر از فروردین ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

نرخ تورم نقطه به نقطه ۵۱.۴ درصدی فروردین امسال بالاترین تورم اعلام‌شده از سوی مرکز آمار درباره نرخ تورم کل کشور در دهه ۹۰ است. این برای اولین بار است که تورم نقطه به نقطه از مرز ۵۰ درصد بالا زده که باید آن را نشانه آژیر خطر دانست.

بیشتر بخوانید
تورم مناطق روستایی برای اولین بار از ۵۰ درصد عبور کرد +نمودار

بالاترین تورم نقطه به نقطه دولت دهم به خرداد ۱۳۹۲ با ۴۲.۴ درصد مربوط بود اما همانطور که ملاحظه می‌شود در دولت فعلی رکورد تورم به شدت بالاتر رفته است.

افزایش نرخ تورم خانوارهای روستایی کشور

مرکز آمار شاخص تورم مناطق روستایی کشور را هم محاسبه کرده است که نشان می‌دهد شاخص قیمت کل برای خانوارهای روستایی کشور در فروردین ماه ١٣٩٨ به عدد ١٨٠, ١ رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵٩, ۴ درصد بیشتر شده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه مناطق روستایی با نزدیک شدن به مرز ۶۰ درصد، به بالاترین رقم خود از سال ۱۳۷۵ بدین سو رسیده است.

نظرات شما
  1. روشن گفت:

    این نتیجه اقتصاد لیبرالی است. و عدم توجه به اقتصاد اسلامی که سالهاست رهبری معظم انقلاب اسلامی تاکید به آن دارند تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، که امروز میتواند گره گشای این بی تدبیری دولت اعتدال اصلاحاتی! باشد. توصیه میکنم دولت محترم در افتتاح پروژه ها از این به بعد بجای علی برکت الله بفرمایند امن یجیب مضطر اذا دعاء و یکشف السوء..

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)