گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت
مدیرکل کمیته امداد گیلان :

مدیرکل کمیته امداد گیلان گفت: ۳ هزار و ۷۹۲ فرزند یتیم با ۱۵ هزار و ۳۹۶ حامی تحت پوشش کمیته امداد گیلان قرار دارند.

..................... تاریخ انتشار:۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان عباس اهرابی  با بیان اینکه در حال حاضر ۳ هزار و ۷۹۲ نفر از فرزندان یتیم با ۱۵ هزار و ۳۹۶ حامی تحت پوشش کمیته امداد استان گیلان قرار دارند اظهار داشت: در حال حاضر سرانه ماهیانه دریافتی هر یتیم حدود ۲۴۹ هزار تومان برآورد می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه نیکوکاران نقش بسیار زیادی در حمایت از فرزندان محسنین و ایتام گیلانی بر عهده دارند عنوان کرد: ۱۹۴ حامی حقوقی و ۶۰۴ حامی تلفیقی به صورت مشترک از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد گیلان حمایت می‌کنند.

اهرابی از وجود ۶۶ نفر از حامیان فرزندان یتیم و محسنین در خارج از کشور خبر داد و تصریح کرد: سالانه‌ کمک‌های نقدی بسیار زیادی از طریق این افراد انجام می‌شود به طوری‌که امسال ۵۵ میلیون تومان از طرف آنان به حساب کودکان یتیم و محسنین تحت پوشش کمیته امداد واریز شده است.

وی با تأکید بر اینکه ۲۶۰ نفر از فرزندان محسنین فاقد حامی هستند خاطرنشان کرد: نیکوکاران می‌توانند از طریق سایت portal.mohsenin.ir و با شماره‌ تلفن ۰۱۳۳۳۳۶۵۸۵۲ و یا به صورت حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان مراجعه و نسبت به حمایت ‌از آنان اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان میزان کمک‌های جمع‌آوری شده برای فرزندان ایتام و محسنین را برشمرد و افزود: در تعطیلات نوروز امسال و با مشارکت بسیار بالای نیکوکاران و خیران گیلانی مبلغی در حدود ۳۰۰ میلیون تومان از طریق حامیان به حساب ایتام و فرزندان محسنین گیلانی واریز شد.

اهرابی از کمک نیکوکاران و حامیان ایتام و فرزندان محسنین در سال گذشته به مبلغ ۲۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیون و ۱۵۰هزار تومان که به صورت نقدی و غیرنقدی انجام شد سخن گفت و در تشریح این موضوع بیان داشت:‌ این کمک‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ حدود ۱۳۵ درصد افزایش داشت.

وی با تأکید بر اینکه از طریق ستاد طرح یاوران نسبت به جذب حامیان جدید اقدام می‌شود اظهار داشت: با توجه ‌به عضویت ۲۴۷ نفر در ستاد طرح یاوران، در سال گذشته ۳۳۶ حامی از طریق این ستاد جذب و مبلغ بیش از ۶۴۷ میلیون تومان هم برای کمک به ایتام و فرزندان محسنین جمع‌آوری شد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)