گزارش تصویری شب اول احیاء در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری بزرگداشت حماسه سوم خرداد در گلزار شهدای رشت
گزارش تصویری ضیافت افطاری کودکان بی سرپرست در تماشاخانه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت
گزارش تصویری نود و سومین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری جلسه اقتصاد مقاومتی در فرمانداری رشت
عضو هیئت رئیسه مجلس

به گزارش رویداد گیلان ،اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه نرخ جدید بنزین طبق قانون باید توسط دولت تعیین شود اظهار داشت: به عقیده بنده در صورت تصمیم دولت برای دو نرخی کردن بنزین و با توجه به فضای کنونی مجلس،‌ به احتمال بسیار زیاد با این امر موافقت […]

..................... تاریخ انتشار:۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان ،اسدالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت با بیان اینکه نرخ جدید بنزین طبق قانون باید توسط دولت تعیین شود اظهار داشت: به عقیده بنده در صورت تصمیم دولت برای دو نرخی کردن بنزین و با توجه به فضای کنونی مجلس،‌ به احتمال بسیار زیاد با این امر موافقت می‌شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به صحبت‌های اخیری که در مورد احتمال تغییر نرخ بنزین مطرح می‌شود عنوان کرد: طبق قانون برنامه و بودجه دولت باید بر اساس تورم و شرایط حاکم بر فضای بازار و اقتصاد کشور،‌ نرخ سالانه بنزین را تعیین و در مورد شرایط آن تصمیم‌گیری کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس خودکفایی در تولید بنزین را موفقیتی بسیار بزرگ برای کشورمان آن هم در این برهه حساس زمانی خواند و تصریح کرد:‌ هزینه تمام شده تولید بنزین در کشور بالاست در حالی‌که میزان مصرف این فراورده استراتژیک هنوز در داخل بهینه‌ نشده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بر لزوم هدفمندسازی نرخ بنزین و صرفه‌جویی در مصرف آن تأکید کرد و ابراز داشت: اگر سوخت و سایر انواع حامل‌های انرژی با پرهیز از اسراف در مسیر صحیح خود استفاده شود از هدر رفت مقادیر بسیار زیادی از سرمایه کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

عباسی با بیان اینکه مجلس منتظر تعیین نرخ واقعی بنزین توسط دولت است خاطرنشان کرد: آن‌چه که بیش از پیش نمایندگان مجلس را نگران کرده این است که دولت باید در این مسیر به گونه‌ای تصمیم‌گیری کند تا به‌ کارکنان دولت، کارگران و اقشار کم‌درآمد جامعه فشاری وارد نشود.

وی اجرای دو نرخی کردن بنزین را پس از موافقت و اظهار نظر نهایی مجلس مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: به عقیده بنده فضای عمومی مجلس هم‌اکنون برای موافقت با تغییر نرخ بنزین فراهم و مهیا است به شرط آن‌که دولت تضمین‌های لازم را برای اجرای درست و حساب شده این طرح ارائه دهد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گران شدن قیمت حمل و نقل و نرخ سایر کالاهایی که متأثر از بنزین هستند را خط قرمز مجلس اعلام کرد و بیان داشت: برنامه تغییر قیمت بنزین یا دو نرخی کردن آن باید مطابق قانون باشد تا در خلال عملیات اجرایی کردن آن شوک جدیدی به جامعه و اقتصاد کشور وارد نشود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)