گزارش تصویری تجلیل اصحاب رسانه در سپاه ناحیه رشت
گزارش تصویری مراسم دعای پرفیض عرفه در گلزارشهدای رشت
گزارش تصویری تجلیل از خبرنگاران توسط شهرداری رشت در تالار گلستان
گزارش تصویری تجلیل از فعالان عرصه خبری در فرمانداری رشت
گزارش تصویری همایش روز خبرنگار در مجتمع خاتم الانبیاء رشت
مدیرکل امور مالیاتی گیلان خبر داد:

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر دو هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده واریز شد، عنوان کرد: از این مبلغ حدود ۵۸۱ میلیارد ریال به حساب شهرداری رشت واریز شده است.

..................... تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  جواد انوری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سال ۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «رونق تولید» نامگذاری شده است، گفت: تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت تا به این شعار جامه عمل بپوشانیم.

وی مالیات را یکی از مهمترین عوامل رونق تولید و رشد جامعه و عمران و آبادانی کشور دانست و اظهار کرد: مالیات دریافتی به حساب خزانه کشور واریز می شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گیلان افزود: همچنین عوارض وصولی استان ها براساس قانون در همان استان برای اجرای طرح های عمرانی به شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری ها اختصاص می یابد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر دو هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های استان از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده واریز شد، عنوان کرد: از این مبلغ حدود ۵۸۱ میلیارد ریال به حساب شهرداری رشت واریز شده است.

وی اضافه کرد: از تاریخ اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در نیمه دوم سال ۸۷ تاکنون بیش از ۱۲ هزار و ۲۷۶ میلیارد ریال به حساب شهرداری ها، دهیاری ها و فرمانداری های گیلان واریز شده که بالغ بر هشت هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال آن به شهرداری های استان اختصاص یافته است.

انوری ادامه داد: سال گذشته بالغ بر ۷۱۷ میلیارد ریال به حساب شهرداری های تابعه شهرستان رشت، بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال به حساب دهیاری های این شهرستان و نزدیک به ۴٫۵ میلیارد ریال به حساب فرمانداری واریز شده است.

وی مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده هر دوره را حداکثر تا پانزدهم اولین ماه فصل بعد دانست و یادآور شد: به دلیل تعطیلات عید نوروز ارائه اظهارنامه زمستان ۹۷ تا مورخه ۳۱ فروردین ماه ۹۷ تمدید شده است لذا انتظار می رود مودیان مالیاتی هرچه زودتر برای تسلیم اظهارنامه های خود اقدام کنند.

مدیرکل امور مالیاتی گیلان با تصریح بر اینکه اگر مودیان در مهلت قانونی مالیات و اظهارنامه خود را پرداخت کنند از بخشودگی جرائم برخوردار خواهند شد، خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که مودیان مالیاتی ارائه اظهارنامه را به روزهای آخر موکول نکرده و سریع تر برای انجام آن از طریق سامانه الکترونیکی «www.evat.ir» اقدام کنند.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)