گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

تیم بانوان موی تای آستانه‌اشرفیه به مقام قهرمانی نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای بانوان استان گیلان دست‌یافت.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  نخستین دوره مسابقات بانوان انجمن موی تای هیئت ورزش‌های رزمی گیلان با حضور ۸۴ موی تای کار به میزبانی رشت برگزار شد.

مرتضی گل‌آرا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات قهرمانی موی تای بانوان گیلان اظهار کرد: در این دوره از مسابقات ۱۲ تیم از ۹ شهرستان رشت، آستانه‌اشرفیه، لاهیجان، لنگرود، رودسر، فومن، صومعه‌سرا، تالش و رودبار در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگ‌سالان در باشگاه عقاب المپیک رشت با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی با بیان اینکه تیم آستانه‌اشرفیه موفق به کسب مقام قهرمانی این رقابت‌ها شد، تصریح کرد: موی تای کاران آستانه با کسب ۸ نشان طلا، ۶ نشان نقره و ۴ نشان برنز قاطعانه به مقام قهرمانی دست‌یافتند، تیم رودسر با کسب ۶ نشان طلا و یک نشان نقره به مقام نایب‌قهرمانی و تیم لاهیجان با کسب ۵ نشان طلا، ۴ نشان نقره و ۳ نشان برنز به مقام سوم دست‌یافت، تیم‌های رشت با ۴ نشان طلا، ۳ نشان نقره و یک نشان برنز و لنگرود با ۲ نشان طلا، ۷ نشان نقره و ۴ نشان برنز به ترتیب در مکان‌های چهارم و پنجم جای گرفتند.

رئیس انجمن موی تای گیلان با اذعان به اینکه موی تای از پنج شهرستان به ۱۶ شهرستان در گیلان گسترش پیداکرده است، خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ انتخابی تیم بزرگ‌سالان موی تای گیلان در بخش مردان را در ۱۳ وزن برگزار کرده و هدفمان ارتقای سطح کیفی ورزش موی تای استان است.

گل‌آرا با بیان اینکه موی تای بانوان گیلان حرف‌های بسیاری برای گفتن در سطح کشور دارد، افزود: موی تای گیلان با حمایت دکتر حسن‌زاده، ریاست هیئت ورزشی استان گیلان و خانم شفیع‌نژاد، نایب‌رئیس هیئت انجمن موی تای هیئت ورزش‌های رزمی گیلان و مدیریت فرخنده رضاییان به نتیجه مطلوبی دست پیدا خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه حنانه یونس‌نژاد موفق به کسب مدال برنز در مسابقات کشوری شده است، تصریح کرد: رشته موی تای در المپیک ۲۰۲۴ به‌صورت آزمایشی به‌عنوان یک‌رشته المپیکی حضور خواهد داشت و با حمایت هر چه بیشتر مسؤولین در این رشته می‌توانیم به مدال المپیک دست‌یافت و پرچم مقدس کشورمان را به اهتزاز درآوریم.

رئیس انجمن موی تای گیلان با اشاره به تغییر و تحولات مثبت در موی تای کشوری تصریح کرد: با حضور دکتر درخشان‌نیا، ریاست انجمن موی تای کشور، دکتر رشیدی، ریاست فدراسیون ورزش‌های رزمی، حجت آقبا دبیر کمیته فنی انجمن موی تای ایران شاهد نتایج مطلوبی در موی تای خواهیم بود.

 

فارس

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)