گزارش تصویری دیدار و‌هم اندیشی جوانان با فرماندار گیلان به مناسبت روز جوان
گزارش تصویری هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت
گزارش تصویری تودیع و معارفه مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان
گزارش تصویری گلباران گلزار شهدای رشت در اغاز هفته جوان توسط سازمان های مردم نهاد جوانان
گزارش تصویری رویداد گیلان از هشتاد و هفتمین جلسه شورای شهر رشت در سال جدید

مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان با سفر به آستارا از روند پیشرفت و توسعه بندر و منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان بازدید کرد.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حمیدرضا آبایی بعد از ظهر دوشنبه در جریان سفر به شهرستان مرزی آستارا از بندر چند منظوره و منطقه ویژه اقتصادی آستارا بازدید کرد.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در این سفر، از روند پیشرفت، ساخت و ساز تأسیسات و انبارهای جدید، ساختمان‌های جداگانه اداری گمرک و بنادر و دریانوردی منطقه ویژه اقتصادی و بندر چند منظوره آستارا، دستگاه مکنده غلات، سیلوی در احداث غلات با ظرفیت ۳۰ هزار تن، سومین اسکله اختصاصی در حال احداث ترمینال غلات به طول ۷۵ متر و همچنین محوطه دو پست اسکله این بندر مهم و مرزی شمال کشور بازدید و موانع موجود را بررسی کرد.

گفتگو با پیمانکاران پروژه‌های بندر و منطقه ویژه اقتصادی آستارا و صدور دستورات لازم در جهت پیشرفت روند ساخت و ساز در این بندر از دیگر برنامه‌های سفر آبایی به شهرستان مرزی بندر آستارا بود.

گفتنی است در حال حاضر ارتباط تجاری بندر آستارا با بنادر حاشیه دریای خزر از قبیل بندر باکو و هوسان در جمهوری آذربایجان، بندر آکتائو در قزاقستان، بندر ماخاچ کالا (مخاچ قلعه) در جمهوری داغستان و آستاراخان در روسیه برقرار است.

از نخستین سال تأسیس بندر آستارا در سال ۱۳۹۲ تاکنون، کالاهایی از قبیل انواع چوب، تخته نراد، سنگ کلینگر، کربنات کلسیم، انواع سیمان، دی اکسید تیتانیوم، کاشی و سرامیک، مصنوعات فلزی، گچ ساختمانی، رول آهن، انواع پلی‌اتیلن، نمک صنعتی، فتالیک و مشتقات، شمش آهن، MDF خام، PVC و مشتقات آن و سنگ گرانیت در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)