گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸
رییس سازمان چای کشور:

رییس سازمان چای کشور گفت: بیش از ۱۵۰ کارخانه چایسازی گیلان و مازندران آماده خرید برگ سبز چای اند.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان  حبیب جهان ساز گفت:با توجه به نزدیک شدن زمان برداشت برگ سبز چای صاحبان این کارخانه ها برای خرید تضمینی برگ سبز چای اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به افزایش۲۱ درصدی بهای خرید تضمینی برگ سبز چای در سال کنونی افزود: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد امسال قیمت خرید تضمینی هرکیلوگرم برگ سبز چای درجه یک با ۲۰ درصد افزایش ۳۲ هزار و۷۵۰ ریال و درجه دو با ۲۱ درصد افزایش ۱۸هزار و ۴۹۲ ریال تعیین شده است.

جهانساز از آمادگی چایکاران برای برداشت برگ سبز چای خبر داد و خاطرنشان کرد: درصورت مناسب بودن شرایط جوی برداشت برگ سبزچای هفته اول اردیبهشت آغاز می‌شود.

رییس سازمان چای کشور در ادامه به پرداخت تسهیلات بهزراعی باغ های چای گیلان و مازندران اشاره کرد و افزود: برای این کار ۱۹۰میلیارد ریال به چایکاران و کارخانه‌داران پرداخت شد.

وی افزود: چایکاران  شمالی پارسال ۱۱۲ هزار و ۶۰۰ تن برگ سبز به ارزش  ۲۲۰ میلیارد تومان برداشت کردند که از این میزان  ۲۵هزار و۶۰۰ تن چای خشک تولید شد.

برگ سبز چای در سه مرحله بهاره، تابستانه و پائیزه برداشت می شود . گیلان و مازندران ۲۵ هزارهکتار باغ  چای و ۵۰ هزار خانوار چایکار دارد.

 

ایسنا

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)