گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: پوستر آغاز به کار رسمی سومین دوره جشنواره هنری فانوس با هدف گفتمان‌سازی هنر دفاع مقدس سه‌شنبه این هفته در گیلان رونمایی می‌شود.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان سرهنگ پاسدار عباس بایرامی  با اشاره به رونمایی از پوستر جشنواره هنری فانوس در روز سه‌شنبه همین هفته اظهار داشت: این جشنواره با هدف گفتمان‌سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر تأکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری به صورت کشوری برگزار می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه امسال سومین دوره جشنواره فانوس در کشور برگزار می‌‌شود عنوان کرد: استکبارستیزی،‌ مقاومت اسلامی، دفاع مقدس، هنرهای دینی و آئینی از جمله موضوعات و محورهای اصلی جشنواره ملی فانوس به‌شمار می‌آید.

بایرامی در مورد مهم‌ترین اهداف برگزاری جشنواره ملی فانوس نیز خاطرنشان کرد:‌ گفتمان‌سازی هنر دفاع مقدس مبتنی بر تأکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری،‌ شناسایی و سنجش استعدادها، ظرفیت‌ها و قابلیت‌های هنری هر کدام از استان‌های کشور از جمله اهداف این جشنواره محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه سومین دوره جشنواره هنری فانوس در قالب تمام حوزه‌های هنری برگزار می‌شود ابراز داشت: هنرهای نمایشی،‌ هنرهای تجسمی و سنتی، موسیقی، سرود، فیلم،‌ تحقیق و پژوهش در حوزه هنر شامل پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله دکتری از جمله این حوزه‌ها هستند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان شرکت پژوهش‌های آزاد با موضوع دفاع مقدس را نیز در این جشنواره بلامانع اعلام کرد و بیان داشت: داوطلبان شرکت در جشنواره فانوس می‌توانند آثار خود در بخش آزاد نظیر فیلم داستانی‌ کوتاه و مستند را نیز برای دبیرخانه ارسال کنند.

بایرامی از شروع به کار دبیرخانه جشنواره هنری فانوس در تاریخ ۲۷ فروردین خبر داد و گفت:‌ پس از رونمایی از پوستر جشنواره علاقمندان برای شرکت در این رویداد هنری تا پایان اردیبهشت فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه آن مستقر در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارائه دهند.

وی با تأکید بر اینکه آثار دریافتی توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در سایت جشنواره فانوس ثبت‌نام می‌شوند اظهار داشت: پس از جمع‌آوری آثار، داوری آن‌ها به‌صورت کشوری برگزار می‌‌شود که نهایتاً در اختتامیه آن به برترین آثار ارسال شده جوایز ارزنده‌ای تعلق می‌گیرد.

 

تسنیم

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)