گزارش تصویری مراسم تکریم و معارفه شهردار جدید رشت
واکاوی اصلاح طلبانه با چاشنی دعوت از یک ضدانقلاب!
گزارش تصویری جشن عید سعید فطر در پیاده راه فرهنگی شهرداری رشت
گزارش تصویری از اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در رشت‎
گزارش تصویری از حماسه عظیم مردم روزه‌دار رشت در روز قدس ۹۸

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی گیلان با حضور حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات در رشت برگزار شد.

..................... تاریخ انتشار:۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ......................

به گزارش رویداد گیلان   حجت الاسلام سید ابوطالب حجازی پیش از ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی استان گیلان که در سالن امام خمینی (ره) دادگستری کل برگزار شد با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی به دستور امام راحل پایه گذاری شد، اظهار کرد: دعوت اسلام یکی از وظایفی بود که از سوی خداوند بر دوش پیامبران گذاشته شده بود.

وی با بیان اینکه دعوت باید برای خدا و در راه خدا باشد که این دعوت دارای مراحلی است، افزود: حکمت، موعظه، تبلیغ با راهکارهای علمی و عملی، گفتگو و منطق و مجادله از جمله مراحل دعوت به سوی خداوند و دین اسلام است.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات در نخستین گام چنین وظیفه‌ای دارد، گفت: خوشبختانه تاکنون این سازمان در زمینه تبلیغ و دعوت به دین اسلام موفق عمل کرده است.

وی با اشاره به تعامل و همدلی خوب اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان در طول سال‌های گذشته، افزود: زحمات این اداره کل سبب ایجاد انسجام و همدلی و همکاری خوبی در میان سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف در سطح استان گیلان شده و نتایج خوبی نیز حوزه دینی و فرهنگی به دنبال داشته است.

حجت الاسلام حجازی همچنین به انتخاب حجت الاسلام مهدوی برای مدیریت جدید این سازمان در استان گیلان نیز اشاره و تأکید کرد: ایشان نیز با داشتن روحیه انقلاب می‌توانند زمینه ساز تحولات خوبی در حوزه فرهنگی و دینی این سازمان در استان گیلان باشد.

باید از فرصت مسئولیت به نحو احسن استفاده شود

مدیر حوزه علمیه اهل سنت تالش در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه حجت الاسلام یاری توانسته‌اند در میان اقشار، مذاهب و یا زمان‌های مختلف یک تعامل اجتماعی و اخلاقی را داشته باشد، اظهار کرد: این رفتار به مصداق عملی تبلیغات اسلامی است.

وی ادامه داد: هر کسی بتوانید چنین عملکرد داشته باشد پیام رسان و مبلغ واقعی دین باشد چنین فردی توانسته حافظ خون‌ها و رشادت‌های و مجاهدت ملت بزرگ ایران باشد.

حجت الاسلام عزت شیخ به بیانات امام علی اشاره کرد و گفت: ایشان می‌فرمایند آگاه باشید تبعیت از نفس و داشتن آروزهای طولانی دو صفتی است که در مورد انسان مرا نگران می‌کند، آنهایی که مسیر را گم می‌کنند به دلیل تبعیت از خواسته‌های نفسانی و آرزوهای طولانی آخرت است که سبب می‌شود انسان آخرت را از یاد ببرد. اگر انسان بتواند در مناسبت‌های مختلف حکیمانه و عاقلانه عمل کند قطعاً تکلیف خود را به درستی انجام داده است.

وی به کلام پیامبر گرامی اسلام نیز اشاره کرد که دنیا محل کشتگاه آخرت است هرکس خیر را کشت کند شادمانی به دنبال دارد اما در غیر این صورت ندامت و پشیمانی را برای خود به ارمغان می‌آورد، بیان کرد: اگر دری برای خدمت، عمل و تبلیغ برای افراد باز می‌شود باید آن فرصت مغتنم بشمارند.

حجت الاسلام عزت شیخ تأکید کرد: خوشبختانه در گیلان عالمان و افرادی بوده‌اند که در قبال مسئولیت‌های خود از سوی نظام توانسته‌اند موفق عمل کنند و الگوی برای جامعه اسلامی شوند.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام یاری تمام تلاش خود را برای ایجاد انسجام و همدلی در سطح استان در میان اهل سنت و شیعه انجام دادند البته این بدان معنا نیست که توانسته‌ایم به همه اهداف خود برسیم که این نیز شاید به دلیل وجود برخی مشکلات بوده باشد، ادامه داد: امیدواریم این مسیر در زمان مدیریت حجت الاسلام مهدوی نیز ادامه داشته باشد و این شجره طیبه که در حال به ثمر رسیدن است و به یک جایگاه ارزشی رسیده با موفقیت بیشتری طی شود.

حجت الاسلام جمال یاری مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه این مراسم به عملکرد حدود سه دهه حضور خود در این سازمان در حوزه تبلیغات، مداحان، فعالیت‌های قرآنی، فضای مجازی در این استان اشاره کرد.

فرمان گام دوم انقلاب از سوی رهبری قدمی بزرگی برای ایستادگی در برابر دشمنان

مدیرکل جدید تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه امروز شاهد اوج دشمنی‌های دشمنان علیه نظام و انقلاب اسلامی هستیم، اظهار کرد: در این برهه حساس زمانی همه باید در کنار هم برای موفقیت انقلاب و نظام تلاش کنیم.

حجت الاسلام سعید مهدوی با بیان اینکه امروز در یک جهاد بزرگ قرار داریم، افزود: فرمان گام دوم رهبری قدمی بزرگ برای ایستادگی در برابر همه دشمنان این نظام و انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه باید از فرصت مسئولیت به نحو احسن استفاده شود، گفت: در عمر کوتاه مسئولیت در راستای تبلیغ اسلام و دین گام‌های مؤثری باید برداشته شود.

در پایان این مراسم ضمن تشکر از زحمات حجت الاسلام یاری مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی گیلان حجت الاسلاممهدوی به عنوان مدیرکل جدید این سازمان در این استان معرفی شد.

 

مهر

نظرات شما

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)